2476. Nagy a baj - sok állatmenhelynek nincs anyagi tartaléka
A zsúfolt állatmenhelyeknek nincs akkora anyagi tartalékuk, hogy a koronavírus-járvány miatt kialakult állapotot uralni tudják - közölte a Hangya Közösség Alapítvány.
A zsúfolt állatmenhelyeknek nincs akkora anyagi tartalékuk, hogy a koronavírus-járvány miatt kialakult állapotot uralni tudják - közölte a Hangya Közösség Alapítvány.
A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) tájékoztatja a kutyatartókat, hogy az országszerte érvényben lévő járványvédelmi intézkedésekre való tekintettel türelmi időt biztosít a kutyák veszettség elleni ismétlő oltásának beadatására.
A koronavírus-járvány miatt érdemes a kutyasétáltatásból hazaérve áttörölni az állat szőrét fertőtlenítő törlőkendővel, a mancsát pedig szappanos vízzel megmosni - javasolta szombati közleményében a Baráthegyi Vakvezető Kutya Iskola.
A koronavírus-járvány miatt a Baráthegyi Vakvezető Kutya Iskola is átalakította munkarendjét, kiképzőik otthonról dolgoznak. De hogyan?
Egy ciprusi férfi úgy gondolta még a kutya sétáltatása miatt sem megy ki az utcára a koronavírus-járvány miatt, inkább egy drónra kötötte a pórázt.
Kedves Gazda, Ilyen esetekben a megfelelő tiltás alkalmazása vezet eredményre, mivel a citromos viz maximum egy pillanatra kizökkenti, de nem gátolja az állatot. Fontos még, hogy ilyen esetben a gyerek kiabálása, magas hangjelzése, menekülése csak tovább ront a helyzeten. Célszerű volna felkeresni egy kutyaovi, ahol segítenek a kutya megfelelő szocializációjának és viselkedésének az alakításában. Kis segítség a tiltáshoz: Sugár Péter Városi Kutyák Iskolája Hogyan neveljük, tanítsuk a kiskutyát? - 3 fontos szakasz Tanítsd önuralomra a kutyádat! Hogyan idomítsuk, tréningezzük a kiskutyát? 1. rész
Kedves Gazdi! Az Ön által leírt problémára is természetesen léteznek ún. szelíd gyógymódok, mint amilyen pl. a homeopátia is. Azonban ezek mindegyike a holisztikus terápiák körébe tartozik, ami azt jelenti, hogy ilyen esetekben soha nem a tüneteket, a betegséget kezeljük, hanem mindig a beteget (a maga teljességében)! Tehát ún. „személyre szabott” terápiával, amit mindenképpen egyedileg kell összeállítani. Egy valóban hatékony kezeléshez igen sok tényezőt kell figyelembe venni: a kutyus pontos tüneteit, az előzményeket (feltételezett kiváltó okok!), a körülményeket, hogy mi javít, mi ront az állapotán, és a pszichés – lelki beállítottságát is. Hogy gyógyítható-e kedvence problémája, az attól függ, hogy egyedileg milyen tényezők váltották (válthatták) ki, tartják fenn, és befolyásolják ezen tüneteket. Ha további kérdései lennének a terápiával kapcsolatban, kérem, hívjon: 06 20 928 4425 ! Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos +36 (20) 928-4425 info@kimintvet.hu www.kimintvet.hu Hogyan gyógyítsuk kedvenceink vizeletkiválasztó és elvezető rendszerének betegségeit? Kutyabaj és macskajaj homeopátiás kezelése (letölthető zsebkönyv) Szakértőnk: Dr. Kopócsi Andrea homeopata állatorvos
Kedves Vanda! A leírt probléma nagyon egyedi, és eléggé különleges is, és azt gondolom, hogy nagyon nehéz lesz kitalálni majd az igazi okát. Még az is lehet, hogy soha nem fog ez kiderülni. Ahogy a nagyon részletes leírásból látom, jártak a kutyával állatorvosnál, többféle vizsgálat is történt, eredmény viszont eddig nincs. Csak azt tudom javasolni, hogy sűrűn kell látogatni az állatorvosukat, előbb-utóbb csak sikerül majd találni valamit. Ha ott helyben ez nem megy, akár messzebbre is el kellene vinni, olyan helyre, ahol esetleg van lehetőség más jellegű vizsgálatok elvégzésére is (pl. MR vagy CT vizsgálat a gerincéről ill. a hátsó testtájakról) De mivel azt is írta a levele végén, hogy a séták ideje alatt semmilyen tünetet nem mutat, még az sem kizárt, hogy valami "agybaja" van, esetleg valami kényszerképzete, hallucinációja,....szóval ilyesmik. Sajnos ezeket állatoknál gyakorlatilag lehetetlen megfogni és kideríteni.
Érdemes volna fokozatosan szoktatni és lehetőség szerint a jó viselkedést dicsérni. Ha van rá lehetőség el lehetne vinni olyan kutyaiskolai foglalkozásra, ahol van közös felügyelt futtató (nálunk pl van ilyen, de más iskolák is szoktak ilyet tartani.) Sugár Péter Városi Kutyák Iskolája Kutyák viselkedészavarai – félelem, agresszió Mitől félnek az állatok? Hogyan kezelhetjük félelmeiket? Kutyakiképzés nélkül nincs boldog eb A kölyökkutyák szocializálása
Sajnos ezen RTG kép alapján nem lehet semmit kijelenteni, mert sem a beállítás, sem a minősége nem túl jó. Sántítás nincs ok nélkül, meg kellen vizsgáltatni hozzáértő szakemberrel és ha szükséges újra RTg vizsgálatot készíteni. üdvözlettel, Dr. Fux Attila Hirtelen sántít a kutyád? Keresztszalag szakadás? Sántításból bénulás: a kutya porckorongsérve Új izületvédő injekció kutyáknak Tacskóbénulás nemcsak tacskóknál