2481. A papucsfüggő teknős
Toby, a 60 éves teknős első pillantásra „beleszeretett” a felvételen látható papucsba, és lelkesedése a mai napig töretlen.
Toby, a 60 éves teknős első pillantásra „beleszeretett” a felvételen látható papucsba, és lelkesedése a mai napig töretlen.
Az utóbbi időben a háziállatok egészségügyi ellátása folyamatosan javul, és ezáltal a kutyák ma már tovább élnek, mint valaha, még akkor is, ha olyan betegségekben szenvednek, mint például cukorbetegség.
A kétpúpú teve egy igazi túlélő, ezek az állatok hosszú ideig képesek életben maradni étel és víz nélkül, sőt még a nukleáris sugárzásnak is ellenállnak.
A berber makákók vagy magótok Északnyugat-Afrikában és Európában is megtalálhatóak. A sárgásbarna színű szőrzettel rendelkező magótok 10-40 fős csoportokban élnek, az utód nevelésében a hímek is nagy szerepet játszanak.
Nemrég a tudósok még minden egyes orángutánt egy fajhoz soroltak, Pongo pygmaeushoz. De a genetikai vizsgálatok elég különbséget mutattak ki Borneo és Szumatra szigetén ahhoz, hogy két különálló fajra osszák őket.
Először is azt javaslom, olvassa el az Állatorvosi Kamara honlapján az erről a témáról szóló közleményt, ami nem régiben jelent ott meg. http://www.maok.hu/index.php?mywbContentType_id=1&mywbContentTypeCtrlAction=item&Type1_mywbContentRecord_id=252&Type1_recordAction1=Item Személyes véleményem pedig az, hogy az állatorvosok mellett dolgozó asszisztensek legtöbbje személyes kapcsolatok révén került ilyen munkakörbe. Az asszisztenst kereső állatorvosok a számukra megfelelő asszisztens kiválasztásánál sok szempontot vesznek figyelembe, azt viszont nehéz megjósolni, hogy kinél, mi a fontosabb "paraméter". Vannak, akik azt szeretik, ha ők taníthatják be a leendő munkatársukat, és adott esetben akár hátrányt is jelenthet, ha már máshol is dolgozott a jelölt (és ott esetleg bizonyos dolgok másként rögzültek, mint ahogy az új munkahelyen azt végezni kellene). Másoknál előny, ha már van szakmai tapasztalata, volt korábbi hasonló munkahelye. A szakmai képesítés sem biztos, hogy egy-egy konkrét állásajánlatnál feltétel lenne, vagy előnyt jelentene. Így, ha van ismerős állatorvos, akinél tud puhatolózni, tegye ezt meg nyugodtan.
Kedves Aggódó Gazdi! Kedvencét sajnos nagy sokk érte. Innen messziről sajnos nem lehet nagyon okosat mondani, ha módja van rá, mutassa meg egy állatorvosnak. Házi gyógymód sajnos nem nagyon létezik, csak kivárni lehet az eseményeket. Nagyon sajnálom az esetet. Bízom benne, hogy jobban lesz a kisállat. Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta (Nitta)
A kép alapján nem tűnik sérvnek, de ezt látatlanban nem tudom biztosan állítani. A kolléga megvizsgálta, szerinte sem sérv, higgyünk neki.
Nem valószínű, amennyiben nagon begyullad, igen. Üdv
Kedves Érdeklődő! A tünetek alapján valószínűleg tényleg allergia, de allergiát nem csak az étel okozhat, hanem a hörcsög közvetlen és közvetett környezete is. Allergiás tüneteket mutathatnak az alomanyagtól is, függetlenül attól, hogy egy új almot használ, vagy a jól bevált régit. Olykor előfordul, hogy a kiváló minőségű forgács egy zacskója allergizál, de a következő zacskónyi már nem. sajnos ezt nem lehet előre tudni. Allergiát okozhatnak egyéb anyagok is - ahogy az embernél is - pl. a pollen. Ha a forgács a probléma, tartsa egy héten keresztül a hörcsögöt színezetlen konyhai papírtörlőn, ennyi idő alatt az állapotában javulást kell látniuk, ha ez mégsem történne meg, mindenképpen vigyék el állatorvoshoz a jószágot. Mit itt sajnos csak tájékoztatást, útmutatást tudunk adni, a pontos diagnózishoz mindenképpen egy állatorvosi vizsgálatra van szükség. Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta (Nitta)