2481. A papucsfüggő teknős
Toby, a 60 éves teknős első pillantásra „beleszeretett” a felvételen látható papucsba, és lelkesedése a mai napig töretlen.
Toby, a 60 éves teknős első pillantásra „beleszeretett” a felvételen látható papucsba, és lelkesedése a mai napig töretlen.
Az utóbbi időben a háziállatok egészségügyi ellátása folyamatosan javul, és ezáltal a kutyák ma már tovább élnek, mint valaha, még akkor is, ha olyan betegségekben szenvednek, mint például cukorbetegség.
A kétpúpú teve egy igazi túlélő, ezek az állatok hosszú ideig képesek életben maradni étel és víz nélkül, sőt még a nukleáris sugárzásnak is ellenállnak.
A berber makákók vagy magótok Északnyugat-Afrikában és Európában is megtalálhatóak. A sárgásbarna színű szőrzettel rendelkező magótok 10-40 fős csoportokban élnek, az utód nevelésében a hímek is nagy szerepet játszanak.
Nemrég a tudósok még minden egyes orángutánt egy fajhoz soroltak, Pongo pygmaeushoz. De a genetikai vizsgálatok elég különbséget mutattak ki Borneo és Szumatra szigetén ahhoz, hogy két különálló fajra osszák őket.
Kedves Kinga! A képen egy vízisikló látható Natrix natrix). Teljesen ártalmatlan, hasznos jószág! Üdv!
Kedves Kérdezõ! Harmadik szemhéj gyulladása, elõesése, szaruhártya megbetegedése és sok más betegség szòba jöhet. Feltétlenül keresse fel állatorvosát. dr.Puskás Gábor
A könyöktáji bőrkeményedés, bőr megvastagodás az esetek 90%-ában a túl kemény fekhely miatt van, érdemes ezen változtatni. Viszont ha már elég súlyos fokú az elváltozás, akkor önmagában a fekvőhely változtatása már nem biztos, hogy elég ahhoz, hogy a már kialakult állapot visszaalakuljon a normális állapotba, legfeljebb nem fog tovább rosszabbodni. A vizelet tartási zavar ügyében azt tudom csak válaszolni, hogy ennek okát további vizsgálatokkal kell keresni, mert az ilyen jellegű csöpögtetés nem normális állapot, tehát kell, hogy legyen oka. Csak legfeljebb nehéz azt kideríteni. Azt, hogy "szervi baja nincs, mert állatorvos megvizsgálta", én csak kritikával tudom elfogadni, mert ebből a mondatból nem derül ki az, hogy mivel, milyen alapossággal, milyen kiegészítő eljárásokkal, műszerekkel történt a vizsgálat, volt-e pl. teljes labor, vese- és húgyhólyag ultrahang vizsgálat, ideggyógyászati vizsgálat, stb.
Szerintem valószínűleg vakarja a füleit, fülrühességre gyanakszom a barna pöttyök miatt is. Állatorvos kell a fül alapos megvizsgálásához és speciális fülvizsgáló lámpa. Gyógykezelés előtt alapos fültisztításra is szükség lesz, ami házilag szintén nem megoldható.
Valószínűleg izületi gyulladása van, ami köldökfertőzésből is eredhet. Állatorvosi ellátást igényel mindenképp