2491. Népszerű kakadufélék - 2. rész
A kakaduk rendkívül dekoratívak, színes tollazatukkal a lakás díszeivé válhatnak, ha tudjuk, milyet válasszunk és kellőképpen a gondját viseljük.
A kakaduk rendkívül dekoratívak, színes tollazatukkal a lakás díszeivé válhatnak, ha tudjuk, milyet válasszunk és kellőképpen a gondját viseljük.
Úgy gondolod, hogy képes vagy egy arát tartani? Ha úgy gondolod, hogy kezelni tudnád ezeket az erős papagájokat akkor tekints bele a legnépszerűbb arafajták listájába. Itt mindent megtalálhatsz a kicsiktől kezdve a nagyokig. Az itt talált információk segítenek majd elgondolkodni az elkötelezettségen, amit ezeknek a madaraknak a tartása jelent és végül segíteni fog eldönteni, hogy hozzád valóak-e vagy sem!
Úgy gondolod, hogy képes vagy egy arát tartani? Ha úgy gondolod, hogy kezelni tudnád ezeket az erős papagájokat akkor tekints bele a legnépszerűbb arafajták listájába. Itt mindent megtalálhatsz a kicsiktől kezdve a nagyokig. Az itt talált információk segítenek majd elgondolkodni az elkötelezettségen, amit ezeknek a madaraknak a tartása jelent és végül segíteni fog eldönteni, hogy hozzád valóak-e vagy sem!
Ha szeretnéd megtudni, melyek a legnépszerűbb beszélő papagájfajok, akkor nem kell tovább keresgélned, olvasd el ezt a cikket! Mindegyikük kiváló hangutánzó képességéről és intelligenciájáról ismert, és nagyszerű házikedvencek.
Sok ember szereti nézni és szívesen beszélget a madarakkal, de nem mindenki élvezi a hangzavart, amelyet a madarak néhány fajtája kelt. Ha azon gondolkozol, hogy madarat fogadj be, és szeretnéd, hogy osztozzon a béke és csend iránti szeretetedben, akkor vedd figyelembe az alább felsorolt különféle csendesebb fajtákat. Habár egy házi kedvencként tartott madár sem teljesen csendes, ezeknek hangszínük általában halk, elfogadható (mondhatni kellemes).
Kedves Ilonka! Ne hagyja magát riogatni! Ha a kutyus egyébként minden tekintetben egészségesnek tűnik, nincsenek más kórosnak is mondható egyéb tünetei, akkor feltehetően nincs illetve nem volt agyvérzése. Nézzük meg, általában mikor lóg a kutya nyelve. Jellemzően akkor, amikor liheg. A kutyáknak ez a párologtatás, vagyis a hőleadás legfőbb, szinte egyetlen lehetősége, mert nem tudnak izzadni. Ezen kívül a nyelv lógását idézheti elő a nyelv izmainak vagy idegeinek sérülése – ekkor viszont nem is tudná rendesen visszahúzni, és az evés sem menne simán. Elvben okozhatná a nyelv lógását az agy valamilyen elváltozása is (agyvérzés, agydaganat, agyvelő- illetve agyhártyagyulladás, vagy elhalás), de akkor az elváltozás helyétől függően egyéb neurológiai (idegi) tünet is jelentkezne, mint a szemhéjak és a pofa lógása, ferde fejtartás, a szemek kóros mozgása, esetleg kényszermozgás. Erősen fokozódhat a légvételek száma oxigénhiányos állapotban, ami felületes szemlélő számára összetéveszthető a lihegéssel. Ebben az esetben viszont az állat fáradékony, rosszkedvű, bágyadt, tehát rögtön észrevehető, hogy az állat nem egészséges. Okaként számos fertőző betegség, szívbetegség, mérgezés is szóba jöhet, de a fajta jellege miatt a légcsőszűkület lehetőségét is meg kell említeni. Ezek már állatorvosi vizsgálatot igényelnek. Tisztelettel: dr. Keleti Zoltán – Állategészségház, Vértesszőlős és Bánhida
A veszettséget veszett állat harapásával kaphatja meg a kutya,nem örökli a szüleitől. Három hónapos kor után kötelező a kutyák veszettség elleni oltása. A veszettség az előrehaladott esetek jellegzetes tünetei alapján valószínűsíthető, majd a kimúlt állat boncolása után az agyvelőből mutatják ki a vírus jelenlétét. Jelen esetben nincs ok az aggodalomra. A kölyök állat jellegzetes viselkedése a játékos harapdálás. A kiskutya beszoktatása türelmet igényel. Olvassanak utána a kölyökállatok nevelésével kapcsolatos könyvekben,vagy az interneten. Kutyás fórumokban sok hasznos tanáccsal találkozhatnak.
Én azt gondolom, hogy a kutyájuk további vizsgálatokat igényel, mert ha a tünetek még fennállnak, az annak lehet a jele, hogy esetleg még mindig van a gyomrában idegen anyag (vagyis a szétrágott bolhanyakörv egy darabja). Erre ztalhat a nem szűnő öklewndezés, hányinger. Az ilyen idgen testek gyakran képesek hosszabb ideig is "elfeküdni" a gyomorban. DE az is lehetséges, hogy a mostani produkcióknak már nincs ehhez semmi köze, és egészen más oka van a reggeli hányásoknak, Akkor viszont ennek az okát kellene megtalálni. Olvass tovább! Ezek a kutya mérgezésének tünetei
Kedves Lívia! Ilyen idős korban semmiképp sem javasolnám a fedeztetést sőt, amennyiben általános állapota engedi, mihamarabbi ivartalanításáról gondoskodnék. Üdvözlettel, Dr. Puskás Gábor
Kedves Irisz! A legtöbb vízi életmódú teknősnek -így az ékszerteknősöknek is, általában teljesen megfelelő takarmány az egyben felkínált kis "sneci" (érdemes őket nagyobb mennyiségben fagyasztva tárolni -és felengedés után kínálni vele a teknőst, tehát nme együtt tartja az állattal). Ilyen takarmányozás mellett NEM SZÜKSÉGES kiegészítő vitaminozás. Fontos megemlíteni hogy az efféle "monodiéta" teljesen megfelelő a teknősnek, ez őket nem zavarja, és hiány betegségük sem lesz, hiszen az EGYBE felkínált "sneciben" minden szükséges tápanyag benne van. Amennyiben mégis ragaszkodunk a vitaminozáshoz, akkor érdemes valamilyen állatgyógyászati készítményt használni mert azok ellenőrzés alatt állnak... a kereskedésekben kapható vitaminkiegészítők általában nem állnak semmiféle ellenőrzés alatt, így azok beltartalmi összetevői nem biztosítottak és garantáltak. A hüllőknek kapható vitaminok (pl Korvimin ZVT) általában por alakú készítmények, melyek adagolása viziteknősöknél meglehetősen nehézkes, de a takarmányba csomagolva esetleg megoldható. A Dunában fogott snecik takarmányozási szempontból természetesen veszélyt jelentHETnek a teknősre (ez amúgy így van a kereskedésben vásárolt halakkal is)... A veszély elsősorban parazitákkal van kapcsolatban, a halaknak meglehetősen sok parazitájuk van, ezek nagy részét pár hetes fagyasztással el lehet pusztítani... Valamint ha a kifogott halakat nem fagyasztjuk le minél előbb akkor a rajta található (környezetből odakerült) mikróbák gyors szaporodásnak indulhatnak, így a hal gyorsan megromlik, ami nem feltétlen jó. Mivel az ékszerteknősök vadállatok, a fenti kockázatok elég kicsik, hiszen a természetben található egyedek egyaránt esznek férges halakat valamint dögöket is, ... Így nagyon aggódni azért nem kell... Üdv-Éva