21. Tudod milyen a balinéz macska?
A balinéz macska lényegében nem más, mint hosszú szőrű sziámi. Pontosabban: sziámi ősöktől származik. Eléggé későn, csupán 1963-ban ismerték el önálló fajtaként.
A balinéz macska lényegében nem más, mint hosszú szőrű sziámi. Pontosabban: sziámi ősöktől származik. Eléggé későn, csupán 1963-ban ismerték el önálló fajtaként.
Az ősi legenda szerint a birman egy kék szemű istennőtől, Cun Kiang Szetől származik. Intelligens, gyöngéd, de szerfelett bohókás természetű macska.
A Maine Coon egyike a legősibb észak amerikai fajtáknak. Nevét Maine államról és a mosómedvéről kapta (raccoon = mosómedve), melyet a macska barna cirmos mintázata és dús, hosszú farka ihletett.
A perzsa macskát és a török angórát gyakran összetévesztik egymással. Tény, hogy a két különböző fajta lényegében több évszázaddal ezelőtt keletkezett.
Több évtizeddel ezelőtt egy fanatikus tenyésztő elhatározta, hogy keresztezi a sziámit a perzsa macskával, s olyan cicát alakit ki, amelynél mindkét fajta jellemzői megtalálhatók. Nos, valahogy így keletkezett a himalája macska.
A kedves kérdezőnek tegnap már válaszoltam ugyanerre a levelére a saját honlapon, így sok új információhoz nem fog jutni. A leírás szerint én is azt gyanítom, hogy a cica fülrühösségben szenved. A kérdésben felsorolt és kérdezett gyógyszerek jó része nem ennek a betegségnek a kezelésére valók. Megfelelő gyógyszert, fülcseppet állatorvostól kaphat, még akár úgy is, ha egyelőre nem tudja elvinni az állatot vizsgálatra.
Igen, valóban verébfióka. Elsősorban meleg helyre kell tenni (30C fok körül, ami legegyszerűbben egy kisebb infralámpával oldható meg), hidratálni, vagyis megitatni cseppekben adagolt, lehetőleg szőlőcukros vízzel, ügyelve, hogy folyamatosan nyeljen, nehogy a légcsőbe menjen a víz. Etetésre legalkalmasabb a lisztkukac, ami kisállat-kereskedésekben, horgászboltokban beszerezhető.
Kedves Németh Szilvia! A tünetek alapján valószínűleg agyi sérülés (oedema, haematoma) okozza a tüneteket. Ha pontosítani szeretné, hogy mi a probléma, akkor további vizsgálatok szükségesek (pl. MR). Az ilyen típusú traumák kórjóslata - sajnos - rossz.
Kedves Szilvia! Ha nem készült vizsgálat, akkor nem is biztos, hogy FIP-es. Adja tovább a DMG-t, CaloPet-et, de ha még jobban van, akkor is javasolnék egy vérvizsgálatot (vérkép, szervfunkciók, FIP-FeLV-FIV-teszt), hogy tisztábban lássák a helyzetet (a negatív lelet is lelet...).
Kedves Gazdi! A Hemobartonella csak véren keresztül, vagy vérszívó rovarok által terjesztett fertőzés, ami egyáltalán nem komoly, csak legyengült állatokban tud elszaporodni. Tehát ettől nem kelle tartani, de hogy miért szaporodhatott el a cicában, az a leirtak alapján rejtély maradt. Üdvözlettel Dr.Szaniszló Ferenc