2571. A szarvas és a cica barátsága
A kutya-macska barátság után itt a szarvas-cica barátság. A szarvas szemmel láthatóan nagyon odavan a macskáért, aki élvezi a dédelgetést.
A kutya-macska barátság után itt a szarvas-cica barátság. A szarvas szemmel láthatóan nagyon odavan a macskáért, aki élvezi a dédelgetést.
Újbudán második alkalommal ismét hatalmas sikert aratott az egész napos újbudai Kutyajó Fesztivál. A program elsődleges célja a kulturált városi kutyatartás népszerűsítése valamint a városi kutyatartók és nem kutyatartók közötti ellentét enyhítése olyan rendezvénnyel, amely játékos könnyed, szórakoztató mindkét tábor számára, ismeretterjesztő, felvilágosító jellegénél fogva valós előre lépést jelenthet a városi kutyatartás ügyében Újbudán.
Leonardo DiCaprio is csatlakozott ahhoz a kampányhoz, amely a Föld tigrisállományának megmentését célozza. A munka részeként elutaznak a tigrisek élőhelyeire, ahol feltérképezik a helyzetet, és annak alapján eldöntik, mire van szükség a veszélyeztetett állatok megmentése érdekében.
A füsti fecske kecses kis madár, a levegőben szinte akrobatikus mutatványokra képes. Táplálékot is repülés közben szerez, nyitott csőrrel repül, és áldozatát a levegőben kapja el. Fészkét védett helyekre építi, a fiókák felnevelésében a hím is részt vesz.
A koboldmaki egy körülbelül 45 millió éves főemlős család tagja. Nyugati biológusok fedezték fel és vették nyilvántartásba e fajt a XVIII. században.
Királypitonnál előfordul. Az én egyik két évig jól evő állatom egyszer négy hónapra leállt, majd megint elkezdett enni. Ha ez egy frissen befogott nagy állat, akkor ez rossz hír, mert a nagyok nehezen szokják meg az új kaját. A befogott kicsikkel jobb a helyzet. Ha régóta terráriumban tartott eddig jól működő állatról van szó és nem változtak a körülmények akkor nehéz megmondani a leállás okát. Próbálkozzon hörcsöggel a változás segíthet.
Igen, ha egyébként van benne valami fűtés. Szellőzése azért legyen!
Kedves Gazdi! A leírásból, ami elsőre elgondolkodtatott, hogy a nőstény 4 éves elmúlt és ivaros. Kint tartott egyedeknél az ivarzás kezdete, március-áprilisi hónapokra tehetjük, amikor hosszabbodnak a nappalok, megvilágított órák száma és a hőmérséklet. Ilyenkor az állatok aktívabbak, kevesebbet esznek, leadják a téli felesleget illetve levedlik a téli bundát. A lakásban tartott görényeknél ez a folyamat nem mindig ennyire körülhatárolható. A mesterséges fény, a fűtött lakás megzavarja ezt a biológiai ritmust. A nőstények képesek téli hónapokban tüzelni a hímek ivarzani. Lerövidül a nyugalmi időszak. Szeretném megkérdezni, hogy kizárható-e a görényénél egy korai tüzelés, esetleg annak elhúzódása. Ha tüzelt már idén, volt-e mulasztva, elkötött hímmel, vagy hormonnal. Úgy gondolom mindenképpen egy hormonális változáson megy keresztül, ami megmagyarázná a szokatlan viselkedését, mint pl. a szőnyeg rágását, amit eddig nem tapasztaltak nála. A kinti elhelyezése egy lakásban tartott görénynél, úgy gondolom még korai, mert hűvösek az éjszakák és nem volt lehetősége alkalmazkodni a kinti körülményekhez, könnyen megfázhat. Éjszakára azt javaslom még zárt térben helyezzék el. A későbbiekben a folyamatos kinti elhelyezést javaslom egy megfelelő bélelt búvó láda kialakításával télre. Üdvözlettel! Jerzsa Brigitta
Kedves Gazdi! Egy nagyon egyszerű megoldása van ennek a problémának. Még csak homeopátiás szer sem kell hozzá. A szibériai cédrusfenyő magjának olaja - megfelelően adagolva - néhány hét alatt (!) normál szintre visszaállítja a megemelkedett koleszterin szintet, úgy hogy egyáltalán nem kell semmilyen gyógyszert szednie. Ez ugyanúgy működik embernél is és állatnál is. A következő linkre kattintva (vagy bemásolva az internet címsorába) részletesebben olvashat az olaj hatásairól: Ha részletesebb tájékoztatást és személyre szabott adagolást szeretne kedvencének, kérem, hívjon telefonon: (20) 928-4425. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea
Állatorvosi vizsgálattal eldönthető lenne, hogy csak "csipázás", kötőhártyagyulladás vagy esetleg szemhéjrendellenesség okozza a panaszokat.