2596. A vörösfarkú ölyv (Buteo jamaicensis)
Ez a leggyakoribb ölyvfajta Észak Amerikában. Ha éles látásod van, bármelyik hosszú autós utazás során megpillanthatsz néhány példányt.
Ez a leggyakoribb ölyvfajta Észak Amerikában. Ha éles látásod van, bármelyik hosszú autós utazás során megpillanthatsz néhány példányt.
A jaguár (Panthera onca) az Új Világ legnagyobb macskaféléje és egyetlen tagja a Panthera nemzetségnek (üvöltő macska), mely az amerikai kontinensen él. A jaguár a harmadik legnagyobb nagymacskaféle.
Ki gondolta volna, hogy a törpemalacok ennyire muzikálisak?
A sósvízi krokodilok, a világ legnagyobb hüllői, úgy tesznek meg több száz kilométeres távolságokat a nyílt tengeren, hogy az áramlatokon szörfölnek. Ez a felfedezés segíthet végleg olyan helyekre költöztetni őket, ahol nem veszélyeztetik az embereket.
A spanyol hiúzt (Lynx pardinus, vagy Felis pardina), vagy ibériai hiúzt néha az eurázsiai hiúz alfajaként sorolják be, de a legtöbb hatóság külön fajnak tekinti.
T. Gazdi! Kérdés, hogy a nem evés válogatás miatt van, vagy esetleg betegség tünete. Ha az eb gyakran hány, az már jelezheti, hogy valami nincs rendben. Számtalan oka lehet, pl: gyomorfekély, Helicobakter fertőzés, pylorus szűkület stb. Javaslom, keresse fel állatorvosát. Több kiegészítő vizsgálatra is szükség lehet a pontos diagnózis felállításához. Üdvözlettel: Dr. Stark Róbert
Kedves Kérdező! Sajnos, főleg első fialásnál ez előfordulhat. Sokszor tejhiány okozza a problémát. Próbálja meg napjában többször emlőre helyezni a kicsiket.
Kedves Gazdi ! A leírása alapján az idős nagy testű kutyájának, vélehetően visszatérő, fájdalomtüntekkel jelzett, belgyógyászati vagy ortopédiai betegsége lehet. Mindenképpen kivizsgálást igényel az oki teráopia megindítása érdekében. A neten több menhelyet is fog taláni, akik szívesen segítenének, az anyagi problémák miatt. Az az egy biztos, hogy valamilyen módon állatorvosnak meg kell mutatni a kutyát. Dr Kiss Gabriella
Azt javasoljuk, hogy minél előbb forduljon állatorvoshoz a macskával, mivel vizsgálat nélkül, távolból nem lehet diagnosztizálni a problémát. Minél később viszi állatorvoshoz, annál rosszabb lesz a helyzet.
Kedves Kata! A nem szteroid gyulladáscsökkentő gyógyszerek valóban a leghatékonyabbak az ízületi bántalmak konzervatív kezelésére, több hatóanyag ismert, Ön most kettőt emelt ki. A Rimadyl hatóanyaga a legelterjedtebb az állatgyógyászatban, hosszú évek óta tanulmányozzák és használják a szakemberek, biztonságosnak mondható gyógyszer. A Trocoxil nevű tabletta hazánkban még újnak számít, nagy előnye, hogy a mindennapi adagolással szemben itt a két kezelés között akár egy hónap is eltelhet, így ez a gazdi szempontjából praktikusabb. A fent említett hatóanyagoknál, nagyjából hasonló mellékhatásokkal számolhatunk, a rendszeres kivizsgálás mindkét esetben fontos. Idős korban természetes a bizonyos fokú eltérés az eredményekben. Vérvizsgálati leletről azonban csak a teljes lelet birtokában, az állat fizikális vizsgálata után, személyesen kaphat tájékoztatást. Üdvözlettel, dr. Puskás Gábor.