2631. Megakadályozható, hogy a hörcsög rágja a ketrecet?
A ketrec rácsainak rágcsálása egészségtelen, mégis sok hörcsög csinálja. Ez annak a jele, hogy a hörcsög unatkozik, vagy stresszes, de mindenképpen valamiféle problémára utal.
A ketrec rácsainak rágcsálása egészségtelen, mégis sok hörcsög csinálja. Ez annak a jele, hogy a hörcsög unatkozik, vagy stresszes, de mindenképpen valamiféle problémára utal.
Mivel a szíriai hörcsögök magányos állatok, a tenyésztésük nehezebb, mint a törpehörcsögöké, akik együtt élnek. A hörcsögök már 28 naposan elérik az ivarérettséget. Habár a nőstényeket nem ajánlott három, négy hónapos koruk előtt fedeztetni.
A kutyák bélszele nemcsak a gazdiknak, de a kutyáknak is problémát jelenthet. A következő tanácsok segítenek a szellentés eredendő okait feltárni és annak gyakoriságát mérsékelni.
Ne etess a kutyáddal csokoládét, csokoládés édességet és süteményt, vagy makadámdiót! A csoki a kutya szervezetére nézve életveszélyes is lehet!
A vemhes szuka az ellés előtt félreeső, meleg, biztonságos helyet keres, ahol világra hozhatja kölykeit. Ezt a folyamatot nevezzük fészeképítésnek. A kiválasztott helyet kibéleli, ezért előfordulhat, hogy otthonunkban eltűnik egy-egy puha takaró vagy más használati tárgy.
Kedves Ilonka! Ne hagyja magát riogatni! Ha a kutyus egyébként minden tekintetben egészségesnek tűnik, nincsenek más kórosnak is mondható egyéb tünetei, akkor feltehetően nincs illetve nem volt agyvérzése. Nézzük meg, általában mikor lóg a kutya nyelve. Jellemzően akkor, amikor liheg. A kutyáknak ez a párologtatás, vagyis a hőleadás legfőbb, szinte egyetlen lehetősége, mert nem tudnak izzadni. Ezen kívül a nyelv lógását idézheti elő a nyelv izmainak vagy idegeinek sérülése – ekkor viszont nem is tudná rendesen visszahúzni, és az evés sem menne simán. Elvben okozhatná a nyelv lógását az agy valamilyen elváltozása is (agyvérzés, agydaganat, agyvelő- illetve agyhártyagyulladás, vagy elhalás), de akkor az elváltozás helyétől függően egyéb neurológiai (idegi) tünet is jelentkezne, mint a szemhéjak és a pofa lógása, ferde fejtartás, a szemek kóros mozgása, esetleg kényszermozgás. Erősen fokozódhat a légvételek száma oxigénhiányos állapotban, ami felületes szemlélő számára összetéveszthető a lihegéssel. Ebben az esetben viszont az állat fáradékony, rosszkedvű, bágyadt, tehát rögtön észrevehető, hogy az állat nem egészséges. Okaként számos fertőző betegség, szívbetegség, mérgezés is szóba jöhet, de a fajta jellege miatt a légcsőszűkület lehetőségét is meg kell említeni. Ezek már állatorvosi vizsgálatot igényelnek. Tisztelettel: dr. Keleti Zoltán – Állategészségház, Vértesszőlős és Bánhida
A veszettséget veszett állat harapásával kaphatja meg a kutya,nem örökli a szüleitől. Három hónapos kor után kötelező a kutyák veszettség elleni oltása. A veszettség az előrehaladott esetek jellegzetes tünetei alapján valószínűsíthető, majd a kimúlt állat boncolása után az agyvelőből mutatják ki a vírus jelenlétét. Jelen esetben nincs ok az aggodalomra. A kölyök állat jellegzetes viselkedése a játékos harapdálás. A kiskutya beszoktatása türelmet igényel. Olvassanak utána a kölyökállatok nevelésével kapcsolatos könyvekben,vagy az interneten. Kutyás fórumokban sok hasznos tanáccsal találkozhatnak.
Én azt gondolom, hogy a kutyájuk további vizsgálatokat igényel, mert ha a tünetek még fennállnak, az annak lehet a jele, hogy esetleg még mindig van a gyomrában idegen anyag (vagyis a szétrágott bolhanyakörv egy darabja). Erre ztalhat a nem szűnő öklewndezés, hányinger. Az ilyen idgen testek gyakran képesek hosszabb ideig is "elfeküdni" a gyomorban. DE az is lehetséges, hogy a mostani produkcióknak már nincs ehhez semmi köze, és egészen más oka van a reggeli hányásoknak, Akkor viszont ennek az okát kellene megtalálni. Olvass tovább! Ezek a kutya mérgezésének tünetei
Kedves Lívia! Ilyen idős korban semmiképp sem javasolnám a fedeztetést sőt, amennyiben általános állapota engedi, mihamarabbi ivartalanításáról gondoskodnék. Üdvözlettel, Dr. Puskás Gábor
Kedves Irisz! A legtöbb vízi életmódú teknősnek -így az ékszerteknősöknek is, általában teljesen megfelelő takarmány az egyben felkínált kis "sneci" (érdemes őket nagyobb mennyiségben fagyasztva tárolni -és felengedés után kínálni vele a teknőst, tehát nme együtt tartja az állattal). Ilyen takarmányozás mellett NEM SZÜKSÉGES kiegészítő vitaminozás. Fontos megemlíteni hogy az efféle "monodiéta" teljesen megfelelő a teknősnek, ez őket nem zavarja, és hiány betegségük sem lesz, hiszen az EGYBE felkínált "sneciben" minden szükséges tápanyag benne van. Amennyiben mégis ragaszkodunk a vitaminozáshoz, akkor érdemes valamilyen állatgyógyászati készítményt használni mert azok ellenőrzés alatt állnak... a kereskedésekben kapható vitaminkiegészítők általában nem állnak semmiféle ellenőrzés alatt, így azok beltartalmi összetevői nem biztosítottak és garantáltak. A hüllőknek kapható vitaminok (pl Korvimin ZVT) általában por alakú készítmények, melyek adagolása viziteknősöknél meglehetősen nehézkes, de a takarmányba csomagolva esetleg megoldható. A Dunában fogott snecik takarmányozási szempontból természetesen veszélyt jelentHETnek a teknősre (ez amúgy így van a kereskedésben vásárolt halakkal is)... A veszély elsősorban parazitákkal van kapcsolatban, a halaknak meglehetősen sok parazitájuk van, ezek nagy részét pár hetes fagyasztással el lehet pusztítani... Valamint ha a kifogott halakat nem fagyasztjuk le minél előbb akkor a rajta található (környezetből odakerült) mikróbák gyors szaporodásnak indulhatnak, így a hal gyorsan megromlik, ami nem feltétlen jó. Mivel az ékszerteknősök vadállatok, a fenti kockázatok elég kicsik, hiszen a természetben található egyedek egyaránt esznek férges halakat valamint dögöket is, ... Így nagyon aggódni azért nem kell... Üdv-Éva