2636. Lehet alga nélkül is üzemeltetni egy akváriumot?
Az akváriumi algák szabályozása egy fontos feladat minden akvárium fenntartásában, legyen az édesvízi vagy tengeri.
Az akváriumi algák szabályozása egy fontos feladat minden akvárium fenntartásában, legyen az édesvízi vagy tengeri.
A lajhármedvék vagy az úgynevezett ajkas medvék India és Srilanka száraz erdős területein élnek. A néphiedelem szerint a medve nagyobb területeken élt, de a helyi lakosság vadászott rá és kivágta az erdőt alóla, egy elkülönített területre szorította vissza.
Vörös veszélyként tekintettek a rókákra, miután angliai csecsemőket támadtak meg. A vörös róka hosszú ideje megoszlatja Anglia közvéleményét. Sok vidéki lakos tekinti a rókákat állatállomány-gyilkoló élősködőknek és élvezik kutyafalkák kíséretében vadászni őket.
Sok kutyarajongó tudatában háziállatként szerepel a dingó, mások szerint viszont a dingók, vad kutyák lévén nem valók házi kedvencnek.
Mindenkivel előfordulhat, hogy el kell utaznia, nem tudja magával vinni kedvencét, és rokonai, barátai nem tudják vállalni az állat gondozását. Ilyenkor megoldás lehet a kutyapanzió, ahol az állatok megfelelő ellátásban részesülhetnek, és más kutyákkal lehetnek együtt.
A kan kutyák ivartalanításának (herélés) ilyen szövődménye, következménye nem szokott lenni. A tapasztalt jelenség okát csak alapos kivizsgálással lehet megtudni. Javaslom, keressék fel a műtétet végző állatorvost és kérjék a segítségét. Bizonyára segít majd a rejtély kiderítésében.
A sérvműtét egy ilyen kis sérv esetén ennyi idő után már nem okozhat gondot.
A levágott bajusz szőrök néhány hónap alatt megnőnek, nincs velük semmi teendő.
Kedves Gazdi! A leírása alapján egyáltalán nem biztos, hogy valóban epilepsziával állunk szemben. Az intenzív mozgás közben vagy után ájult állapot tüneteit írja le, ilyen klinikai tünetek esetén azonnal vérvétel és szív-ultrahang vizsgálata szükségeltetik, hogy kizárjuk a szíveredetű cardialis syncopa lehetőségét. Nem tudom, hogy megtörténtek-e ezek a vizsgálatok az eltelt egy hónap alatt. Ha ezek az eredmények negatívak, akkor mindenképpen ideggyógyászati tünetekről van szó, és ilyen irányban kell folytatni a kivizsgálásokat. Üdvözlettel: Kiss Gabriella www.kutyaepilepszia.hu
Kedves Kriszti! Gratulálok a Picikhez. Gyönyörűek.:) LÁtszik, hogy szép egészségesek, tele a pocak.:) Lassan már nyílik a szemük is.:) Az anya viselkedése vissza fog állni, de most a hormonok még magas szinten működnek benne, most ők uralják szegénykét.:) Köszönöm, hogy írtál. Ha lesz még képed, szívesen venném.:) Szép Napot Gabi