2636. Lehet alga nélkül is üzemeltetni egy akváriumot?
Az akváriumi algák szabályozása egy fontos feladat minden akvárium fenntartásában, legyen az édesvízi vagy tengeri.
Az akváriumi algák szabályozása egy fontos feladat minden akvárium fenntartásában, legyen az édesvízi vagy tengeri.
A lajhármedvék vagy az úgynevezett ajkas medvék India és Srilanka száraz erdős területein élnek. A néphiedelem szerint a medve nagyobb területeken élt, de a helyi lakosság vadászott rá és kivágta az erdőt alóla, egy elkülönített területre szorította vissza.
Vörös veszélyként tekintettek a rókákra, miután angliai csecsemőket támadtak meg. A vörös róka hosszú ideje megoszlatja Anglia közvéleményét. Sok vidéki lakos tekinti a rókákat állatállomány-gyilkoló élősködőknek és élvezik kutyafalkák kíséretében vadászni őket.
Sok kutyarajongó tudatában háziállatként szerepel a dingó, mások szerint viszont a dingók, vad kutyák lévén nem valók házi kedvencnek.
Mindenkivel előfordulhat, hogy el kell utaznia, nem tudja magával vinni kedvencét, és rokonai, barátai nem tudják vállalni az állat gondozását. Ilyenkor megoldás lehet a kutyapanzió, ahol az állatok megfelelő ellátásban részesülhetnek, és más kutyákkal lehetnek együtt.
El kellene menni állatorsvoshoz és feltárni az okokat! DE az Encephalitozoon cuniculi nevű egysejtű parazitával való fertőződés során a fertőzött egyedek vizeletével ürített és abból szájon át felvett fejlődési alakok különféle szervekbe, főleg a vesébe és az idegrendszerbe jutnak, ahol elszaporodva okoznak károsodást. (A kórokozók már az anyaméhben megfertőzhetik a magzatokat.) A fertőződés lehet tünetmentes, de egyes esetekben idegrendszeri tünetek jelentkezhetnek: bágyadtság, ferde fejtartás, inkoordinált mozgás, esetleg bénulás, ritkán elhullás tapasztalható. Nagyon fontos a higiéniai szabályok szigorú betartása, mivel a már megbetegedett nyulak gyógyításának eredményessége kétséges. Nyúltenyésztés >> Nyúltenyésztés: vemhesség és ellés >> Nyúlbetegségek: Myxomatozis, Fibromatózis >>
Kedves Gazdi! Kellene végezni egy részletes bőrminta vizsgálatot (külső élősködő, baktérium, gomba). Ebből kiindulva kellene megtalálni rá a hatékony gyógyszert. Ezt tudom javasolni. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Vizsgálat nélkül nehéz lenne bármit is mondanom. Mindenképpen kellene egy labürvizsgálat. Esetleg ultrahangos vizsgálat. Ha negatívak, akkor a visíelkedészavar egyéb okát kell keresni.
A gyógyszer adagja 0,25-0,5 mg / ttkg, így egy 6,5 kg-os kutya adagja napi 1,625-3,25 mg között van, de hogy ezen belül mennyi, azt egyedileg kell beállítani. A leírtak alapján a napi 3/4 tabl. jó adagnak tűnik. A kutyájának a szívbetegség mellett még felső légúti hurutos gyulladása is van, ez sokat befolyásol az állapotán. Heveny rosszullétek bármikor jöhetnek. Gyakran kell állatorvoshoz vinni kontrollra.
Ki kellene húzatni a mozgó fogat.