2656. A civilizációs zaj kihatása
Egyes madarak az urbanizáció hatására megváltoztatják hangjukat, hogy versenybe szálljanak az emberi zajokkal.
Egyes madarak az urbanizáció hatására megváltoztatják hangjukat, hogy versenybe szálljanak az emberi zajokkal.
A nyulak szeretetreméltó háziállatok. Nagyon érzékenyek a hőségre, ráadásul nyáron a különböző élősködők támadásainak is ki vannak téve. Ezért nagyon fontos, hogy megvédd kedvencedet a rá leselkedő veszélyektől.
Akár a te macskádról van szó, akár a szomszédéról, léteznek emberséges módszerek arra, hogy leszoktassuk őt a kerti látogatók levadászásáról.
Amikor legközelebb pórázt ragadsz és elmész kutyát sétáltatni, miért nem viszed el a macskát is? Talán hozzá kellene szoknod. Számos közösség olyan törvényeket hoz, melyek tiltják a macskák szabadon mászkálását.
Egy gazdinak kevés idegtépőbb dolga akad, mint egy-egy séta vagy kirándulás után tüzetesen, tetőtől-talpig átnézni kedvencét: hány kullancsot is szedett össze örömében. Persze ez csak akkor megy nyugodtan, ha a gazdi már túl van ugyanezen a procedúrán.
Kedves Kérdező! Bizonyára elvitte már állatorvoshoz az új jövevényt, aki - többek közt - segített megállapítani a korát...
Sem az egésznapos alvás, sem a tátott csőrrel való légzés nem utal egészséges madárra. Javaslom állatorvos felkeresését, vagy elhízottak a madarak, vagy egy antibiotikumos kezelés lesz szükséges.
A bakoknak pároztatás után erőteljesebb bak szaguk lesz. A területüket is igyekszenek minden lehető módszerrel megjelölni. A nyulakra jellemző, hogy bogyó halmokkal jelzik a terület határát. Ez a viselkedés, amint a hormonok újra lecsillapodnak háttérbe szorul és "újra a régi" lesz. A hígabb széklet nem lehet hogy esetlegesen a "lágy bélsár", amit a nyuszik vitamin pótlás céljából megesznek? Érdemes a széna adagot növelni és pár napig (1-2) csak jó minőségű szénát kínálni neki. A továbbiakban is a megfelelő bélműködés érdekében érdemes hetente egy "széna napot" beiktatni, amikor az állat szénán kívül mást nem kap. Lehet cseresznye, alma ágat betenni a nyuszinak. A diót semmi képpen sem javaslom.
A kérdések sokasága és a kórelőzmény kuszasága miatt mindenképpen személyes konzultációt javasolnék és alapos fizikális vizsgálatot.
Én nem ajánlanám, hogy a ketrec a papagáj kalitka alatt legyen. Légzőszervi megbetegedést is okozhat a nyuszinak a folyamatosan ráhulló szennyezőanyagok. Vannak olyan betegségek amiket akár az ember, akár a nyuszi elkaphat a madártól, de ha rendszeresen viszik (évente) kivizsgálásra a papagájt ez elkerülhető. Így egy helységben nyugodtan lehet a két állat.