2716. Tippek az akváriumi halak kiválasztásához
A halakat nem lehet véletlenszrűen összetenni egy akváriumba. Itt egy rövid összefoglaló arról, amit tudnod kell, mielőtt halat vásárolsz a kisállatkereskedésben.
A halakat nem lehet véletlenszrűen összetenni egy akváriumba. Itt egy rövid összefoglaló arról, amit tudnod kell, mielőtt halat vásárolsz a kisállatkereskedésben.
A mexikói kardfarkú hal, másnéven mutatós fogasponty vagy szifó az egyik legkedveltebb édesvizi hal az akvaristák körében. Van néhány olyan dolog, amit nem árt tudni ezzel a szépséges hallal kapcsolatban.
A Colisa chuna családba tartozó mézgurámi Bangladesből és Indiából származik, és legfeljebb 30 centiméter hosszúra nő. Mit érdemes tudnunk ezzel a halfajjal kapcsolatban?
Benned és kutyádban több a közös, mint hitted volna! Ahogyan te is több korszakon mentél keresztül az életed folyamán, úgy a kutyádnak is egy bizonyos korban különböző igényei és szükségletei lehetnek.
A „sovány” túl enyhe szó arra, hogy leírjuk a fiatal keverék terrier állapotát. Ennek a szomorú jószágnak nem ismertük a történetét azon kívül, hogy leromlott állapotban találtunk rá.
Kedves Gazdi! Látatlanban semmit nem tudunk a kérdésére mondani. Konkrét fizikális vizsgálat nélkül nehéz ilyen sántaság esetekben tanácsot adni, ezért arra tudom bíztatni, keressen fel egy olyan állatorvos kollégát, aki ortopédiai kérdésekben esetleg nagyobb jártassággal rendelkezik. Az alábbi linken biztos talál lakhelyéhez közel praktizáló ilyen állatorvost: http://www.kisallatortopedia.hu/allatorvostagok
Kedves Pati! Már kellett volna tüzelnie, javaslom vidd el állatorvoshoz kivizsgálásra. A szuka kutya az első tüzeléssel lesz ivarérett. Ennek időpontja szorosan kötődik a kifejlettkori testméret eléréséhez, ami kistestű kutyáknál akár már 6 hónapos korban bekövetkezhet, így náluk már 7-8 hónaposan sor kerülhet az első tüzelésre. Kutya tüzeléséről további információk: http://www.haziallat.hu/kutya/orokbefogadas-vasarlas/kutya-tuzeles-fedeztetes-139/1425/
Kedves Liliána, az alábbi cikkben megtalálod a választ kérdésedre: http://www.haziallat.hu/macska/viselkedes/macska-durva-jatek/5271/
Kedves Marcsy! A szőrhullás (nem betegség, hanem tünet) hátterében többféle ok is lehet. Meg kéne próbálni kideríteni (vizsgálatokkal), hogy mi ez az ok. Amennyiben a vélt ok kezelésére adott szer nem hat, tovább kell vizsgálni az esetet. A foltokban történő szőrhullás hátterében pl. akár bőrgyulladás vagy gombás megbetegedés is lehet. Mindenképpen ajánlott ilyenkor egy bőrkaparék- és szőr vizsgálat, de vérvizsgálatra is szükség lehet. Ez azért fontos, mert e nélkül csak találomra lehet megpróbálni kezelni, ami nem hiszem, hogy jó lenne. Ezért a vizsgálatért még akár messzebbre is érdmes elutazni vele, ha a lakóhelyük környékén nincs bőrgyógyászattal foglalkozó állatorvos. A legutoljára nem kapott féreghajtót alatt sem tudom, hogy pontosan mit ért - 3 havonta szükséges a féreghajtás...
Kedves gazdi! Gyakran kapunk szőrhullással kapcsolatos kérdést, minden esetben ugyanaz a válaszunk: a szőrhullás (nem betegség, hanem tünet) hátterében többféle ok is lehet. Meg kéne próbálni kideríteni (vizsgálatokkal), hogy mi ez az ok. Amennyiben a vélt ok kezelésére adott szer nem hat, tovább kell vizsgálni az esetet. A foltokban történő szőrhullás hátterében pl. akár bőrgyulladás vagy gombás megbetegedés is lehet. Mindenképpen ajánlott ilyenkor egy bőrkaparék- és szőr vizsgálat, de vérvizsgálatra is szükség lehet. Ez azért fontos, mert e nélkül csak találomra lehet megpróbálni kezelni, ami nem hiszem, hogy jó lenne. Ezért a vizsgálatért még akár messzebbre is érdmes elutazni vele, ha a lakóhelyük környékén nincs bőrgyógyászattal foglalkozó állatorvos.