2741. Gödörbe rántottak egy vakvezető kutyást
Prepszl Tamás és kutyája egy kéretlen és szabálytalan „segítségadási” kísérlet és az útépítők gondatlansága miatt került veszélyes helyzetbe.
Prepszl Tamás és kutyája egy kéretlen és szabálytalan „segítségadási” kísérlet és az útépítők gondatlansága miatt került veszélyes helyzetbe.
Állatkínzás miatt a Szolnoki Törvényszék - felfüggesztett szabadságvesztés helyett - másodfokon 1 év 7 hónap végrehajtandó fogházbüntetésre ítélte azt a karcagi tenyésztőt, aki 70 kiskutya hangszálát vágatta ki, hogy az állatok ne vagy csak halkan ugassanak.
Mikor a kellemes társaságról van szó, sokan azonnal egy kisállathoz fordulnánk – legyen az egy doromboló cica, egy játékos kutya vagy egy bájos hörcsög. Azonban az allergiával élők számára a háziállat választása nem ilyen egyszerű. Sokan azt gondolják, hogy az allergiásoknak fel kell adniuk az álmukat egy háziállatról, de a valóság sokkal bonyolultabb. Ebben a cikkben azokra a fajtákra és állatokra fókuszálunk, amelyek ideálisabbak lehetnek az allergiások számára, valamint néhány tippet és trükköt is megosztunk, hogyan minimalizálható az allergiás reakciók kockázata.
A magyar háztartások csaknem háromnegyedében tartanak háziállatot az Állatorvostudományi Egyetem Állatvédelmi Jogi, Elemző- és Módszertani Központjának a Medián Közvélemény- és Piackutató Intézet segítségével végzett szeptemberi felmérése szerint.
Megtiltotta a brit kormány az amerikai bully kutyafajta XL változatának tenyésztését és forgalmazását, miután az elmúlt években több halálos áldozata volt ilyen kutyák emberek elleni támadásainak.
Ha csak egyszer kapott még életében veszettség elleni oltást, akkor 6 hónapon belül, legkésőbb szeptemberben kötelező ismételni. Egyébként lehet többször is oltani egy évben. Lényeg, hogy 365 napnál több ne teljen el két oltás között, kevesebb lehet. A kutyák veszettség elleni kötelező védőoltásáról Védőoltási program kutyáknak Mit fontos tudni a vakcinázásról? Ajánlott oltási program kiskutyáknak
Ha bizonyítottan hemobartonellás akkor szükséges a doxicyclin ahhoz hogy a cica meggyógyuljon. A vérképzést is támogatni kell. Egy két éves cicánk van, tavasszal egy komoly betegségen esett át, Haemobartonella fertőzést állapítottak meg nála. Befogadhatok-e még egy cicát? Hogyan működik az állatok immunrendszere?
Kedves Gazdi! Az Ön kutyusának problémájára is léteznek ún. szelíd gyógymódok, mint amilyen pl. a homeopátia vagy a fitoterápia. Bár a leírás alapján sajnos már igen csak előrehaladott állapotban lehet a betegsége, ílyenkor nagyon nehéz, sokszor már nem is lehet javulást elérni. Sajnálom, hogy nem előbb keresett meg ...! Visszatérve a homeopátiára, ez a gyógymód is a holisztikus terápiák körébe tartozik, ami azt jelenti, hogy ilyen esetekben soha nem a tüneteket, a betegséget kezeljük, hanem mindig a beteget (a maga teljességében)! Tehát ún. „személyre szabott” terápiával, amit egyedileg kell összeállítani. Egy valóban hatékony kezeléshez igen sok tényezőt kell figyelembe venni: a kutyus pontos tüneteit, az előzményeket (feltételezett kiváltó okok!), a körülményeket, hogy mi javít, mi ront az állapotán, és még a pszichés – lelki beállítottságát is. Szívesen javasolnék Önnek egy-két olyan készítményt (ha ez így működne!), ami segíthetne kedvencén, - de, mint már fentebb leírtam -, ilyen krónikus esetben természetes és hathatós gyógymód csak egyedi kezelés formájában képzelhető el. Az elérhető eredmény azonban attól függ, hogy mennyi tartaléka van még a szervezetnek az öngyógyító folyamatok beindításához! Ha további kérdései lennének a terápiával kapcsolatban, kérem, hívjon: 06 (20) 928-4425. MIelőbbi jobbulást kívánok kedvencének! Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea holisztikus állatorvos, homeopata +36 (20) 928-4425 info@kimintvet.hu www.kimintvet.hu Endokardiózis: a degeneratív szívbillentyű betegség a kutyáknál Kutyabaj és macskajaj homeopátiás kezelése
Én tovább csökkenteném az adagot. Nem a jelenlegi súlyra kell adagolni a tápot, hanem a normál súlyra. Egy átlagos macska 4 kg. Hogyan fogyaszd le túlsúlyos kedvenced? Mi a teendő, ha túlsúlyos a szobacica? Mivel etessük a kövér macskát?
Kedves Hajnalka! Szerintem elég jól látod a helyzetet. Valószínüleg a viselkedésük egyik oka az, hogy te nem vagy ott. Nem biztos, hogy te voltál a "falkavezér", de mindenképp veled voltak leginkább kapcsolatban. Most, hogy nem vagy valószínűleg sokminden megváltozott és így jelzik, h vmi nem oké. A szétrágás leginkább pótcselekvés lehet, nem tudom mennyit van a kutya lemozgatva, de ez mindenképp hasznos lenne, ha lefáradna fizikailag és agyilag is. A másik kutya lehet nehezebben viseli a változást, nem tudom anyukád új barátjával milyen a viszonyuk, de ezt is jó lenne tudni Illetve, ha eddig nem félt, akkor biztosan volt vmi negatív inger. ami ezt kiváltotta. Célszerű volna erről még egyeztetnünk külön, mivel sokkal több információra volna szükség a pontos válaszhoz. A vitaminokat én egyelőre kihagynám. Sugár Péter Városi Kutyák Iskolája (www.varosikutyaiskola.hu itt megtalálod az elérhetőségeimet)