2801. Információk a csivaváról
Ez a cikk hasznos tudnivalókkal szolgál a világ egyik legkisebb kutyafajtájáról. Ha csivavát (chihuahua) választasz, nem árt tudni egy-két dolgot az idomításáról, a gondozásáról és nem utolsó sorban a jelleméről.
Ez a cikk hasznos tudnivalókkal szolgál a világ egyik legkisebb kutyafajtájáról. Ha csivavát (chihuahua) választasz, nem árt tudni egy-két dolgot az idomításáról, a gondozásáról és nem utolsó sorban a jelleméről.
A mexikói axolotl (Ambystoma mexicanum) egy hosszú, henger alakú szalamandra, mely hossza a 30 cm-t is elérheti. Tudj meg még többet erről az érdekes és egzotikus kétéltűről.
A feketenyakú hattyú az Anseriformes (Lúdalakúak) rend Anatidae (récefélék) családjába tartozik. Mit érdemes tudnunk ezzel a nagyszerű madárral kapcsolatban?
Adományokat gyűjtenek, úgy kutyaszőrt, mint más kisállatok prémjét és emberi hajat, amelyek segítségével felszívják és kitisztítják az olajszennyezést a Louisiana állammal határos Mexikói-öbölben.
Sokan nem tudják, mikor kiskutyát szeretnének, hogy a fajtatiszta- vagy a keverék kutya lenne a legjobb választás. Lássunk néhány tanácsot azok számára, akik még nem döntöttek véglegesen!
Amennyiben megfázásos tünet, úgy antibiotikumra van szükség, ha torokatka, úgy élősködő elleni vegyszerre. Mindkét kezeléshez, illetve a pontos diagnózishoz állatorvost kellene felkeresni. Ha nem túl súlyos az esetleges atkafertőzés mértéke, úgy hetekig tartó fokhagyma kúrával(pl. Garlex az ivóvízbe) megszabadulhat tőlük a madárka. A légúti élősködők ellen a hagyományosan alkalmazott készítmények, mint féreghajtók és spot on cseppek, nem mindig hatásosak, az olyan vegyszerek, mint a piretroid származékok, nem megfelelően használva veszélyesek lehetnek a gazdaállatra is. Ezért is javaslom, hogy keressen fel szakembert a kezeléshez.
Kedves Maja31! A hörcsög viselkedése sajnos arra mutat, hogy ő is örökölte a dzsungáriaiakra oly jellemző mozgáskoordinációs problémát, ami a súlyos beltenyészetnek köszönhető. Tulajdonképp ugyan az a betegsége, mint a híres-hírhedt táncoló egereknek. Sajnos ez ellen a betegség ellen nem lehet tenni, egy génhiba eredménye, amit a kölykök is örökölnek-örökölhetnek. Az, hogy nem ismer fel, nem ennek a betegségnek az eredménye, ez már vagy szerzett, vagy szintén vele született dolog, de nem az előbbi okán alakult ki. Sajnos igazából az állatorvos sem tudna mit tenni ezekkel a dolgokkal. A legtöbb, ami tőlünk telhet ilyen esetekben, hogy igyekszünk mindent megadni neki, amit eddig is. Fájdalmai szerintem nincsenek - ezeknél a tüneteknél nem szoktak - így csak annyi tehető, mint eddig. Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta (Nitta)
Speciális műtéttel a nyálmirigy kivezető csövét szokták a szemhez vezetni, azaz nyállal nedvesítik a szemet.
A leírtak alapján az állatorvos kollégák mindent megtesznek, mindent vizsgálnak, amit lehetséges ilyen apró állatnál. Látatlanban nekem sincs jobb ötletem, mint a felajánlott kiegészítő műszeres vizsgálatok elvégeztetése.A sok vízivás nem jó jel.Vese és májelégtelenség is lehet a háttérben, ha a cukorbetegség már ki lett zárva. A degu egyébként társas lény. Lehet, hogy egy új pár jót tenne neki.
Kedves Gazdi! Sok minden lehet az ok pl.: kezdődő pemphigus (autoimmun gyulladás), mikroelem-hiány vagy néha gomba is. A betegségek elkülönítése szakembert igényel és mivel nem látom, ezért mutassa meg feltétlen állatorvosnak!