2806. Az alaszkai malamut kiképzésének előnyei
Beszélhetünk bármilyen kutyafajtáról, a kiképzés nagyon fontos. Főleg, ha gyerek, vagy egy másik állat is él a kutya környezetében. Az alaszkai malamutnál különösen fontos a korai szocializálás.
Beszélhetünk bármilyen kutyafajtáról, a kiképzés nagyon fontos. Főleg, ha gyerek, vagy egy másik állat is él a kutya környezetében. Az alaszkai malamutnál különösen fontos a korai szocializálás.
Gyakran veszed észre, hogy a kutyád a szemétben turkál? Ez csakis a te hibád, ugyanis az amerikai bulldog ösztönszerűen teszi ezt. Nos, itt az ideje, hogy kiképezd, ha eddig még nem tetted!
A szemfertőzés kutyáknál is jelentkezhet és nagyon zavarja is őket. Olvasd tovább, hogy megtudd, miért kell hetente ellenőrizned a kutyád szemeit!
Lakásban élsz, kevés a tered, de szeretnél egy kiskutyát? Mutatjuk a legnépszerűbb kistestű kutyafajtákat, akik lakásban is jól érzik magukat!
A kutyák nagyon kíváncsi állatok és mint vegyes étrendű élőlények és természetes vadászok, bárhová bejuthatnak és akármit megehetnek. Azonban sok mérgező anyag található otthonodban, ami akár meg is ölheti kutyádat.A következőkben felsorolunk 10 olyan általános, háztartásban fellelhető szert, amelyektől ajánlott kutyánkat távoltartani.
Konkurenciaharc, dominancia, ivarérettség, rangsorhiány. Ivartalanítás ??? Ivartalanítás !!!
Kedves Gazdi! Igen, valószínűleg az állhat a háttérben, hogy a kereskedésben együtt tartják a hímeket a nőstényekkel, és többszörös beltenyésztés alakul ki, amitől születési rendellenességek és genetikai betegségek gyakoriak a kereskedésben vásárolt malacoknál. Valószínűleg a mama étrendje sem volt megfelelő a vemhesség alatt, ezért hiánybetegség is kialakulhatott a picinél. Ilyen pici malackánál nehéz megállapítani, hogy mi lehet a konkrét betegsége, de sajnos a mamája érzi, hogy a kicsi nem életképes valamiért, ezért hagyta abba a gondozását. Nagyon jó étrendet választott a kicsinek, azt javasolnám, továbbra is etesse így, mert amíg magától eszik, még van néhány % esély, nagyon kevés esély, hogy életben marad. Ha már nem fogadja el az ételt, úgy tűnik elfáradt, akkor nem szabad erőltetni, annyit egyen, amennyit ő akar.
Amikor az ugatást szeretnénk mederbe terelni, ugyanúgy járjunk el, mint bármilyen más trükk megtanítása során: legyünk következetesek és egyértelműek afelől, mit is szeretnénk elérni a kutyánál. Ha csendre intjük, az ezt kiváltó parancsszót kell megerősítenünk benne. A csend legyen ! persze három szoba távolságból nem hatásos, hiába is folytatnánk a telefonbeszélgetést, miközben a kutya lelkesen kiereszti a hangját és kitartóan lármázik az ablak előtt elhaladó járókelők láttán. Inkább próbáljuk meg, hogy a kutyát a lakásban benti pórázon magunk mellett tartjuk minden alkalommal, amikor a probléma várhatóan jelentkezni fog. Amikor látjuk, hogy a kutya éppen elvakkantaná magát, fogjuk meg a pórázt és parancsoljuk a kutyának, hogy üljön le. Még jobb, ha a póráz hámmal van ellátva, amellyel a kutya fejét kissé felfelé tudjuk húzni és ezzel bezárjuk a száját. Amikor abbahagyja az ugatást, engedjünk a póráz feszességén és dicsérjük meg. Egy-egy jutalomfalattal még jobban hangsúlyozni tudjuk elégedettségünket.
Kedves Gazdi, ez valószínűleg macskanátha, házilag nem gyógyítható. Antibiotikumos kezelést igényel. Vigyék állatorvoshoz a cicákat. A macskanátháról bővebben itt olvashat: Minden, amit a macskanátháról tudni kell Mi az a macskanátha? Ajánlott oltási program macskáknak
Kedves Robroy! Kedvenc llibájának egy alapos állatorvosi vizsgálatra van szüksége. A leírtak alapján lehet vírusos betegség, idegrendszeri megbetegedés, férgesség, hogy melyik probléma okozza a tüneteket csak fizikális és egyéb kiegészítő vizsgálatok után dönthető el. Ne késlekedjen kedvence érdekében. dr.Puskás Gábor