2806. Az alaszkai malamut kiképzésének előnyei
Beszélhetünk bármilyen kutyafajtáról, a kiképzés nagyon fontos. Főleg, ha gyerek, vagy egy másik állat is él a kutya környezetében. Az alaszkai malamutnál különösen fontos a korai szocializálás.
Beszélhetünk bármilyen kutyafajtáról, a kiképzés nagyon fontos. Főleg, ha gyerek, vagy egy másik állat is él a kutya környezetében. Az alaszkai malamutnál különösen fontos a korai szocializálás.
Gyakran veszed észre, hogy a kutyád a szemétben turkál? Ez csakis a te hibád, ugyanis az amerikai bulldog ösztönszerűen teszi ezt. Nos, itt az ideje, hogy kiképezd, ha eddig még nem tetted!
A szemfertőzés kutyáknál is jelentkezhet és nagyon zavarja is őket. Olvasd tovább, hogy megtudd, miért kell hetente ellenőrizned a kutyád szemeit!
Lakásban élsz, kevés a tered, de szeretnél egy kiskutyát? Mutatjuk a legnépszerűbb kistestű kutyafajtákat, akik lakásban is jól érzik magukat!
A kutyák nagyon kíváncsi állatok és mint vegyes étrendű élőlények és természetes vadászok, bárhová bejuthatnak és akármit megehetnek. Azonban sok mérgező anyag található otthonodban, ami akár meg is ölheti kutyádat.A következőkben felsorolunk 10 olyan általános, háztartásban fellelhető szert, amelyektől ajánlott kutyánkat távoltartani.
Tisztelt Érdeklődő! Ennek a furcsa fejtartásnak általában három oka lehet. Az egyik az agyvérzés - azt jellemzően koordinációs problémák kísérik, de elvileg azok nincsenek; fülgyulladás - ha a fülét gyakran piszkálja, vagy váladékozik, akkor ennek nagy az esélye, szükséges lehet a gyógykezelés; esetleg genetikai okok, sajnos ezzel nem tudnak mit tenni. Így távolról sajnos pontosabbat nem tudok mondani, szükséges lehetne egy kivizsgálás, hogy biztosan kizárható legyen a fülgyulladás és az agyvérzés, és szükség esetén meg kell kezdeni a kezelést, mert mindkettőnél előfordulhatnak szövődmények, de lehet, hogy "csak" egy genetikai hiba, amivel sajnos nem lehet mit kezdeni. Ki kellene vizsgáltatni. Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta (Nitta)
Kedves Kérdező! Természetesen az ivartalanítás segíthet, hiszen a szökés oka legtöbbször a szaporodási ösztön. Az ivartalanítás fékezi, sőt az esetek 90%-ban meg is szünteti a párzási ösztönt, mert az ivartalanítás utáni 8. órában a tesztoszteron szintjük teljesen lecsökken, de azért kivételek mindig akadnak.
A régimódi, idejétmúlt, népszokáson alapuló, téves módszerek csak tovább rontották a helyzetet. A probléma, - részben, - dominancia, tehát jelölés is lehet, tehát mielőbbi ivartalanítást javaslok (a leveléből ez nem derült ki, de gondolom nincs ivartalanítva). A megszidás kevésbé hatékony. Inkább figyelni kellene és már a ráutaló magatartási jelekre, az ürítést közvetlenül megelőző testbeszédjelekre kellene reagálni. Lespriccolni, tapsolni, dobbantani, zörgő tárgyat mellé dobni. Küldjön egy e-mailt (info@4tappancs.hu) és elküldök egy részletes írásomat a szobatisztasággal kapcsolatban. üdv Stefan Siman
Kedves Gazdi! Amennyiben nem próbálják szakszerűen kezelni a kutya félelmi tüneteit, - csak nagyon kevés javulás várható. A félelmi jelek megfigyelése, a tartási körülmények és a kutya adatainak ismeretét követően, a gazdival közösen megbeszélt lehetőségekkel jelentősen lehet a kutya félelmét csökkenteni. Erre ma már nagyon jó hatékonyságú tréning módszerek és alternatív-állatgyógyászati terápialehetőségek állnak rendelkezésre. Ajánlom figyelmébe a www.4tappancs.hu honlapon keresztül elérhető "Félős és agresszív kutyák" ismeretterjesztő e-oktatást. Egy helyszíni megfigyelés, adatfelvétel és a tartási körülmények ellenőrzését követően lehet érdemben tanácsokat adni, tréning lehetőségeket megbeszélni. (Kb. 4-6 tréningóra szükséges és kb. 6 hónap után jelentkeznek az első érdemleges változások.) - Bach-virágterápiával lehet enyhíteni a tüneteket, de ezzel nem lehet teljeskörű változást elérni. (http://bolthely.hu/4tappancs/lista/47b7299ecd481_BACH-VIRAGSZER ) A szőrhullásról Valamennyi szőrhullás normális, még akkor is ha naponta ezt mi soknak ítéljük. DE ha tényleg sok szőr kihullik, akkor nem árt tudni, hogy a szőrhullás (nem betegség, hanem tünet) hátterében többféle ok is lehet. Meg kéne próbálni kideríteni (vizsgálatokkal), hogy mi ez az ok. Amennyiben a vélt ok kezelésére adott szer nem hat, tovább kell vizsgálni az esetet. Mindenképpen ajánlott ilyenkor egy bőrkaparék- és szőr vizsgálat, de vérvizsgálatra is szükség lehet. Ez azért fontos, mert e nélkül csak találomra lehet megpróbálni kezelni, ami nem hiszem, hogy jó lenne. Ezért a vizsgálatért még akár messzebbre is érdmes elutazni vele, ha a lakóhelyük környékén nincs bőrgyógyászattal foglalkozó állatorvos.
A kutya a táplálkozással energiát juttat a szervezetébe amit az ugrálással, futkosással és egyéb aktivitásokkal felhasznál. Meg kell találni a megfelelő egyensúlyt a táplálékkal bevitt és a felhasznált energia mennyiség között.Jelen esetben meg kell emelni a táplálék kalória tartalmát,vagyis jó minőségű és nagy energia tartalmú táppal vagy házi koszttal kell etetni.Persze az egyensúly a mozgás korlátozásával is helyre állítható,de gondolom itt nem ez a cél.