2811. Kutyák viselkedészavarai: az élelem-birtoklási agresszió
Ez az agresszív viselkedésforma abban nyilvánul meg, hogy az állat vicsorít, morog, harap vagy támadó pózt vesz fel. Mi lehet ennek az oka?
Ez az agresszív viselkedésforma abban nyilvánul meg, hogy az állat vicsorít, morog, harap vagy támadó pózt vesz fel. Mi lehet ennek az oka?
A gepárd Afrika 5 legnagyobb nagymacskája közé tartozik, egy lenyűgöző macskafaj. Ez az állat egyike a legnagyobb macskáknak és nagyon jól tűri, ha az emberek betolakodnak a környezetébe és megfigyelik őt.
Sok kutyatulajdonos érdeklődik állatorvosnál a kutyájuk farkaskarmának eltávolításával kapcsolataban. A legtöbb esetben előnyös a karom eltávolítása és mielőtt ilyen döntést hoznának, a tulajdonosoknak több tényezőt is figyelembe kell venniük.
Mit jelent az, ha egy macskát karomtalanítanak? Hogyan teszik azt? Egy macska karma nem egy egyszerű köröm a lábujjak végén, mint más állatok esetében.
Ha örökbefogadáson gondolkodsz, számos előnnyel jár, ha idősebb macskát választasz, mintsem egy kölyköt. Az idősebb macskák nem viselkedésbeli vagy egészségügyi gondok miatt kerülnek menhelyre.
A régimódi, idejétmúlt, népszokáson alapuló, téves módszerek csak tovább rontották a helyzetet. (Majd, ha lesz gyereke, próbálja ki azon is a pelenka helyett az orrát az ürülékbe nyomni ! … látni fogja az eredményt !) A probléma, - részben, - dominancia, tehát jelölés is lehet, tehát mielőbbi ivartalanítást javaslok. A szobatisztasági problémával kapcsolatos írásom és a nevelési szabályokat elküldöm Önnek e-mail.
Kedves Gazdi! Ilyen pici cicáknál hamar súlyos állapotot idézhet elő egy hasmenés: könnyen legyengülhetnek, kiszáradhatnak. Mindenképpen javaslom, hogy vigye el őket mielőbb állatorvoshoz. Az árakról abban a rendelőben érdeklődjön, ahová szeretné vinni a piciket, hiszen az árak elég nagy szórást mutatnak más és más rendelőben. Amíg eljut az orvoshoz, javaslom, adjanak neki péppé összetört csirkenyakat ragacsosra főzött rizzsel összekeverve (2/3 rész pépes nyak+1/3 rész főtt rizs). Ez már nagyon sokaknak segített!
Üdvözlöm! Ez általában akkor szokott előjönni, ha nincsen rendszeresen tisztítva a víz! Ürülék, étel maradék szokott ilyet okozni, én 2-3 naponta szoktam vizet cserélni! A szürő önmagában kevés.
Az étvágytalanság, elesettség, levertség számos betegség tünete lehet. Az emésztőszervi megbetegedéseken kívül vírusos betegségek esetében is jelentkezhet ilyen. Elengedhetetlen egy alapos állatorvosi vizsgálat, és egy részletes körelőzmény annak érdekében, hogy közelebb kerülhessünk a valódi okhoz. El kellene vinni a kutyát állatorvoshoz.
Kedves Gazdi! Ilyen tünetek bizony előfordulhatnak a védőoltás beadása után, de egy-két napon belül nyomtalanul eltűnnek. Ha mégsem szűnnének a tünetek, akkor mindenképpen javaslom, hogy vigye vissza a kutyust az állatorvoshoz, ahol kapta a védőoltást! Homeopátiás szerrel is segíthetünk a védőoltás utáni reakciók csillapításában. Ez a szer a Thuja C30, amit naponta egyszer kell beadni két-három napon át. Mielőbbi jobbulást kívánok kedvencének: Dr. Kopócsi Andrea.