2811. Kutyák viselkedészavarai: az élelem-birtoklási agresszió
Ez az agresszív viselkedésforma abban nyilvánul meg, hogy az állat vicsorít, morog, harap vagy támadó pózt vesz fel. Mi lehet ennek az oka?
Ez az agresszív viselkedésforma abban nyilvánul meg, hogy az állat vicsorít, morog, harap vagy támadó pózt vesz fel. Mi lehet ennek az oka?
A gepárd Afrika 5 legnagyobb nagymacskája közé tartozik, egy lenyűgöző macskafaj. Ez az állat egyike a legnagyobb macskáknak és nagyon jól tűri, ha az emberek betolakodnak a környezetébe és megfigyelik őt.
Sok kutyatulajdonos érdeklődik állatorvosnál a kutyájuk farkaskarmának eltávolításával kapcsolataban. A legtöbb esetben előnyös a karom eltávolítása és mielőtt ilyen döntést hoznának, a tulajdonosoknak több tényezőt is figyelembe kell venniük.
Mit jelent az, ha egy macskát karomtalanítanak? Hogyan teszik azt? Egy macska karma nem egy egyszerű köröm a lábujjak végén, mint más állatok esetében.
Ha örökbefogadáson gondolkodsz, számos előnnyel jár, ha idősebb macskát választasz, mintsem egy kölyköt. Az idősebb macskák nem viselkedésbeli vagy egészségügyi gondok miatt kerülnek menhelyre.
A rejtett here a későbbiekben okozhat gondot (daganat). Ezért annak eltávolítása javasolt. Egyúttal a másik herét is javaslom eltávolítani.
A shar pei különleges fajta, egy csomó olyan betegséggel és állapottal, ami más kutyafajtákban nem fordul elő, így sok állatorvos, aki csak ritkán találkozik ilyen fajtával, nem ismeri fel ezeket a dolgokat. Emiatt a shar pei egyik-másik jellegzetes bajának felismeréséhez komoly tapasztalatok és nagy shar pei forgalom kell. Azt, hogy a leírt tüneteket mi okozta, én biztosan nem tudom megmondani, de van egy ilyen tapasztalat állatorvos kollégám, aki szerintem biztosan érdemben hozzá tud szólni a dolgokhoz. Hozzá kellene elmenni. Dr. Seregi Antalnak hívják, és Budapesten a XI. ker. Gazdagréten dolgozik a FeliCavet Állatkórházban.
Kedves Gazdi! A találgatás helyett javaslom, minél hamarabb vigye el cicáját állatorvoshoz. Ez sajnos nem az az eset, amikor látatlanaban tanácsot lehetne adni...
Kedves Manyika! Az, hogy hányszor etetjük egy nap kedvencünket, az csakis tőlünk és a családunk időbeosztásától függ. A legtöbb gazdi naponta egyszer vagy kétszer ad enni kedvencének, de akadnak akik háromszor adnak kisebb adagokat. Az, hogy reggel vagy este, gyakorlatilag mindegy. A kutya mindkettőhöz hozzászokik, ha a kutya házőrző és este "dolgozik" akkor talán maradjon inkább az esti etetése.
Magától is elmúlik, de segíteni, gyorsítani lehet Bach-virágterápiával. Ez utóbbihoz töltse ki a szerválasztó lapot és küldje el nekem >>> http://www.4tappancs.hu/download/m_bvszerval.doc Állatorvosi kezelés nem szükséges, mert ez nem testi bántalom.