2811. Kutyák viselkedészavarai: az élelem-birtoklási agresszió
Ez az agresszív viselkedésforma abban nyilvánul meg, hogy az állat vicsorít, morog, harap vagy támadó pózt vesz fel. Mi lehet ennek az oka?
Ez az agresszív viselkedésforma abban nyilvánul meg, hogy az állat vicsorít, morog, harap vagy támadó pózt vesz fel. Mi lehet ennek az oka?
A gepárd Afrika 5 legnagyobb nagymacskája közé tartozik, egy lenyűgöző macskafaj. Ez az állat egyike a legnagyobb macskáknak és nagyon jól tűri, ha az emberek betolakodnak a környezetébe és megfigyelik őt.
Sok kutyatulajdonos érdeklődik állatorvosnál a kutyájuk farkaskarmának eltávolításával kapcsolataban. A legtöbb esetben előnyös a karom eltávolítása és mielőtt ilyen döntést hoznának, a tulajdonosoknak több tényezőt is figyelembe kell venniük.
Mit jelent az, ha egy macskát karomtalanítanak? Hogyan teszik azt? Egy macska karma nem egy egyszerű köröm a lábujjak végén, mint más állatok esetében.
Ha örökbefogadáson gondolkodsz, számos előnnyel jár, ha idősebb macskát választasz, mintsem egy kölyköt. Az idősebb macskák nem viselkedésbeli vagy egészségügyi gondok miatt kerülnek menhelyre.
Ha más belgyógyászati probléma nem áll a háttérben, akkor várhatóan csillapodni fog a kutyus. Addig esetleg gyógyszerekkel lehet tompítani a "tüneteket"...
Ha nem élénkül fel és nem kezd enni akkor jobb ha fagymentes hideg helyre (pl vízóra akna, garázs) egy dobozban lerakja hogy folytassa a telelést.Ha már éjjel 10-15 foknál nincs hidegebb elengedheti.
A szőrhullás (nem betegség, hanem tünet) hátterében többféle ok is lehet. Meg kéne próbálni kideríteni (vizsgálatokkal), hogy mi ez az ok. Amennyiben a vélt ok kezelésére adott szer nem hat, tovább kell vizsgálni az esetet. A foltokban történő szőrhullás hátterében pl. akár gombás megbetegedés is lehet. Mindenképpen ajánlott ilyenkor egy bőrkaparék- és szőr vizsgálat, de vérvizsgálatra is szükség lehet. Ajánljuk: Dr. Szaniszló Ferenc VETLABOR-ját >>
A bolhairtás és féregtelenítés illetve indokolt esetben a bélsár parazitológiai vizsgálata szinte az oltásokkal együtt végzendo. Un. széles spektrumú féregteleníto pasztát vagy tablettát 2 hetes kortól 12 hetes korig kéthetente adunk. Ezután negyed évente, szobakutyáknak félévente adunk féreghajtót. Szintén negyedévente kapjon féreghajtót az állat,ha kisgyermek van a családban. A bolhairtást 8-12 hetes korban kezdjük, a készítményt kérjük állatorvostól vagy állatpatikában. Számtalan készítmény van forgalomban, nem mindegyik adható kölyköknek, különbözo hatásmechanizmusú, és árú készítmények ezek. kérjük ki az állatorvos tanácsát (a bolhairtó nyakörvek közül számtalan van forgalomban, egy – két készítmény hatása megfelelo csupán). A nyuszi szénájától nem kaphat féregfertőzést. Ha negyedévente kezelik a kutyust és betartják az alapvető higiéniai szabályokat, semmi bajuk nem lehet. A kutyák több különböző ok miatt nyalják meg az ember arcát, de ez a legtöbb esetben főképp a szeretet és a ragaszkodás egyik jele. Ez a viselkedés a farkaskölyköktől származik, akik az anyjuk arcát nyalogatják ezzel jelezve feléjük, hogy éhesek, így meg kell őket etetni. A kutyák nem ugyanazon mód táplálják a kölykeiket, mint a farkasok, de a nyalás ösztöne megmaradt. A kölyökkutyáknál pedig még inkább tapasztaljuk ezt, mint a felnőtteknél.Erről is csak akkor kell leszoktatni, ha zavarja Önöket. Ha csak aggodalom a féregfertőződés miatt, akkor nyugodtan mondhatjuk, hogy a rendszeresen féreghajtott állat nem jelent veszélyt.
Azonnal állatorvoshoz kell vele menni!!! A probléma meglehetősen összetett, de fontos részletekről nem ír: mit ért azalatt, hogy nem tud pisilni, vizeletvizsgálat volt-e és mi lett az eredménye. Lehet ugyanis hólyaggyulladás a probléma okozója....