2861. Hogyan gyakran kell fürdetni a kutyádat?
Tudod, hogy a kutyádnak rendszeres fürdésre van szüksége, de pontosan milyen gyakran? Íme, hogyan alakíthatod ki a megfelelő fürdetési rutint kedvenced számára.
Tudod, hogy a kutyádnak rendszeres fürdésre van szüksége, de pontosan milyen gyakran? Íme, hogyan alakíthatod ki a megfelelő fürdetési rutint kedvenced számára.
A kutyák hűségének titka a szeretet és a kölcsönös tisztelet.
Tudtad, hogy a háziállatok is másként élik meg a téli időszakot?
Átlagosan 12-14 órát alszik a felnőtt kutya naponta, de mikor érdemes odafigyelni?
Egy kutya törött körmeit nem mindig sürgősen kell orvosolni, de fontos, hogy időben kezeljük őket, akár saját magunk is meg tudjuk oldani, de bizonyos esetekben szakértői segítségre lehet szükség.
Kedves Gazdi! Esetleg elvihetné állatorvoshoz. A köhögés akár szívbetegség jele is lehet, de szerencsés esetben csak kennel köhögés vagy megfázás. A penészes krumpli mérgező. Ezeket viszont csak állatorvos derítheti ki.
Kedves Lilla! A kutyusa problémájára sajnos nincsen egy olyan varázstáp vagy -gyógyszer, ami azt gyorsan megoldaná. A legfontosabb, hogy ne hízzon, amit kétféleképpen tud elérni (vagy ezeket kombinálva): mozgatás gyakorisága (séták, kirándulások stb.) és az alacsony energiatartalmú (light) tápok/táplálékok adása. Hogy ez utóbbiak közül, melyik a legjobb, megoszlik a vélemény: ki kell próbálni többféle gyártó termékét. Az ízületi problémákra (ha vannak, vagy azok megelőzésére) a különféle zöldkagyló kivonatokat javasolnék. Ezekből országunkban legalább tízfélét forgalmaznak.
Kedves Panni! Daganatos estekben homeopátiával és egyéb természetes gyógymódokkal elérhető eredmény nagyban függ attól, hogy mikor kezdődött a betegség, mennyire előrehaladott, mennyi idős az állat, és mennyi tartaléka van még a szervezetnek az öngyógyító folyamatok beindításához! Egy ilyen terápiát azonban mindenképpen egyedileg kell összeállítani, hiszen a hatékony kezeléshez igen sok tényezőt kell figyelembe venni: a kutyus pontos tüneteit, az előzményeket, a körülményeket, hogy mi javít, mi ront az állapotán, és a pszichés – lelki beállítottságát is. Részletesebben: http://www.kimintvet.hu/szelid/szelid_homeo/homeop.html#hnttt Ezért azt javaslom, hogy keressen fel egy homeopata állatorvost. Ha szeretné, én is szívesen segítek: 06 (20) 928-4425. Mielőbbi jobbulást kívánok kedvencének! Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos.
Kedves Gazdi! Nem hiszem, hogy Ön veszélyben van, de az állattartás felelősséggel jár! Nemcsak az ennivalóról, a fekhelyről és a játékokról kell gondoskodnod, azt is fontos észben tartanod, hogy egy állatnak rendszeres egészségügyi ellátásra (féreghajtás, bolhátlanítás) és védőoltásokra van szüksége.
Kedves Krisztina! Légcsőszűkület esetén olykor bizonyos pszichés hatásokra, máskor minden látható ok nélkül hirtelen - mintha összeesne - összeszűkül a légcső, így a levegő a természetesnél lényegesen kisebb keresztmetszeten tud csak áramolni a tüdőbe. Ez a kutyát gyakran megijeszti, pánik alakul ki nála, úgy tesz, mintha meg akarna fulladni. A tünet hátterében álló ok mindmáig tisztázatlan. Az akadémikus orvoslásban egyetlen szerhez, a szteroidhoz nyúlnak ilyen esetekben. Veszélye ennek a kezelési módnak, hogy az állat szervezete fokozatosan hozzászokik, ezért az idő múltával egyre nagyobb dózisban kell adagolni. A nem kívánt mellékhatások (sok vízivás és gyakori vizeletürítés, vesekárosodás, étvágynövekedés, elhízás, stb.) sokszor összetettebb problémákat okoznak, mint maga az alapbetegség. A légcsőkollapszus kezelésére létezik homeopátiás megoldás is: Phosphor CH15 golyócskákból kapjon a kutyus heti 3x 3 globulust 4 héten át. Ha ezen idő alatt sem következik be a tünetekben lényeges javulás, akkor azt javaslom hogy egyedileg kell kedvence számára megkeresni a legmegfelelőbb szert a gyógyulásához. Ehhez azonban már ajánlatos felkeresnie egy homeopata állatorvost. Ha szeretné, én is szívesen segítek: 06 (20) 928-4425. Mielőbbi jobbulást kívánok kedvencének! Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos.