2886. Vérszékelés a macskáknál, avagy a macskameléna
A melena, vagy gyomorvérzés egy igen súlyos, akár halálos betegség lehet, amelyet nem szabad elhanyagolni.
A melena, vagy gyomorvérzés egy igen súlyos, akár halálos betegség lehet, amelyet nem szabad elhanyagolni.
A kutyánk voníthat, mikor erre legkevésbé számítunk: amikor játszunk egy dallt a zongoránál, amikor egy tűzoltóautó szirénája felcsendül, vagy ha a kutyánkat egyedül hagyjuk egy idegen helyen. A vonyítás a kutya farkas ösztöneire emlékeztet bennünket.
Hogyan tud a természetgyógyászat, macskád egészségére - és a te pénztárcádra is - jótékony hatással lenni? Derítsd ki...
Sokan gondolják, hogy ártanak a macskának, ha nyers húst adnak neki, míg mások szerint akár betegsége megelőző hatása is lehet...
Macskák esetében a dermatophytosis-os megbetegedések 95%-nak hátterében az M Canis gomba áll. Az állatok a gombát leggyakrabban különböző megfertőzött tárgyakról, mint például a nyíróeszközökről, ágyneműből, vagy más állatoktól kaphatják el.
Értem a megfogalmazását. Saját kutyámmal ugyan ez a "probléma". A párzás próbálgatása az ivartalanított állatokban nem az utódnemzést célozza, hanem egy dominancia viselkedés. Általában válogatás nélkül, szukákkal és kanokkal szemben is imitálja a domináns eb a párzó mozdulatokat. Azt jelenti. " Én vagyok az erősebb, én vagyok a főnök". Erről való leszoktatás nem túl sikeres. Kérje kutyatréner tanácsát.
A leírt jelenség teljesen normális a fogváltáskor, nem kell megijedni emiatt. Azt kell megfigyelni hogy a maradó fogak a tejfogak helyén nőjenek. Különösen a szemfogak hajlamosak a bentmaradó tejfog mellé rendellenesen nőni.Ilyenkor a perzisztáló fogakat ki kell húzatni és így felszabadul a hely a maradó fog részére.Ez persze nem otthoni feladat.
Fajtától függetlenül, ebben a helyzetben a 8-10 óra egyedüllét beláthatatlan problémákat okozhat. Igen fajtaspecifikusan szintén erősen problémás lehet a két állat közös élettérben tartása. NE próbálkozzanak ezzel a sok rizikót tartalmazó "állatmentő" akcióval !!! Rengeteg stresszt spórolhatnak meg Önmaguknak és az állatoknak is !
Kedves Szabina! Fogyást, étvágytalanságot sok minden okozhat. Ha a kishörcsögöt túl stresszes környezet veszi körül, akkor hasmenést, étvágytalanságot, kedvetlenséget figyelhetünk meg náluk. Tehát mindenféleképpen biztosítsuk számukra a nyugodt, és kényelmes légkört. Ha hirtelen változtatunk étrendjükön, vagy nem megfelelően tápláljuk őket, akkor könnyedén emésztőrendszeri zavaraik lehetnek. Ha fogyást, illetve bármilyen testi elváltozást tapasztalunk az állaton, felmerülhet a daganat kialakulásának a veszélye is. Ilyenkor bizonyos esetekben meg is műttethetjük az állatot, továbbá gyógyszeres kezelést is javasolhat az állatorvos.
Kedves Olvasónk, ebben a két cikkbenminden választ megtalál a kérdésére: http://www.haziallat.hu/akvarium/edesvizi-fajok/akvarium-betelepitese-noveny-edesvizi-hal/1198/ http://www.haziallat.hu/akvarium/gondozas/akvariumi-novenyek-novenyevo-halak-121/1406/