2886. Vérszékelés a macskáknál, avagy a macskameléna
A melena, vagy gyomorvérzés egy igen súlyos, akár halálos betegség lehet, amelyet nem szabad elhanyagolni.
A melena, vagy gyomorvérzés egy igen súlyos, akár halálos betegség lehet, amelyet nem szabad elhanyagolni.
A kutyánk voníthat, mikor erre legkevésbé számítunk: amikor játszunk egy dallt a zongoránál, amikor egy tűzoltóautó szirénája felcsendül, vagy ha a kutyánkat egyedül hagyjuk egy idegen helyen. A vonyítás a kutya farkas ösztöneire emlékeztet bennünket.
Hogyan tud a természetgyógyászat, macskád egészségére - és a te pénztárcádra is - jótékony hatással lenni? Derítsd ki...
Sokan gondolják, hogy ártanak a macskának, ha nyers húst adnak neki, míg mások szerint akár betegsége megelőző hatása is lehet...
Macskák esetében a dermatophytosis-os megbetegedések 95%-nak hátterében az M Canis gomba áll. Az állatok a gombát leggyakrabban különböző megfertőzött tárgyakról, mint például a nyíróeszközökről, ágyneműből, vagy más állatoktól kaphatják el.
Persze, hogy ehetnek, sőt nagyon fognak érte szeretni.:) Arra figyelj, hogy olyan füvet szedj, ami tiszta helyről származik, tehát nincs benne esetleg kutya ürülék stb. És persze az is fontos hogy a nyulak számára jó növényeket szedj.:) Nem kell nagyon kiszárítani- persze akár széna állagúra is száríthatod- de a lényeg, hogy ne tocsogjon a nedvességtől. Utána már mehet is nekik.:)
Tessék?!!! Azonnal másik állatorvost keresni és elvinni hozzá Üdv
Sajnos az elmondása alapján kutyájuknak sürgős állatorvosi segítségre van szüksége. Az tartós hányás, hasmenés, bágyadtság valószínűleg nem írható egy egyszerű gyomorrontás számlájára, és akár súlyos betegségek is szóba jöhetnek (pl: bélelzáródás, hasnyálmirigy gyulladás, veseelégtelenség, stb). Mindenképp vigyék állatorvoshoz!
A rövidszőrű fajtáknak minimum fűtött kutyaházra van szükségük, vagy legalább egy fedett melléképületben, pl. garázsban elhelyezett kutyaházra.
Kedves Veronika, a szaruhártya sérülése mindig súlyos beszámítás alá esik, mert a mélyre terjedőek a szaruhártya perforációját okozhatják ez pedig a látás elvesztését erdményezi. Ez idejében adott szakszerű kezeléssel megelőzhető de utólag már nem gyógyítható.Éppen ezért azt ajánlom hogy ne kísérletezgessen hanem minél előbb keressen fel egy szakembert.