2961. Miért éppen macska?
A macska a legelterjedtebb háziállat, 63 millió példányt tartanak belőle szerte a világon! Csodálatos lény, főleg, ha megismered őt, elegendő időt töltesz és megfelelően bánsz vele.
A macska a legelterjedtebb háziállat, 63 millió példányt tartanak belőle szerte a világon! Csodálatos lény, főleg, ha megismered őt, elegendő időt töltesz és megfelelően bánsz vele.
Háziállatainkban a vesének, a húgyhólyagnak és a hozzájuk kapcsolódó vezetékeknek elsősorban gyulladásos és elzáródásos megbetegedéseivel találkozunk, de nem ritkán a záróizmok renyhesége miatt kialakuló állandó vizeletcsöpögés okozza az állattulajdonosok, gazdák legnagyobb problémáját. A vizeletkiválasztó rendszer megbetegedése esetén leggyakrabban az alábbiakban ismertetett szereket adagolhatjuk.
Attól a perctől, hogy macskát viszel haza, számos dologban döntést kell hoznod. El kell döntened például, milyen ételek fogják megőrizni egészségét és, milyen játékok fogják boldoggá tenni. Azt is tudnod kell, hogy melyik állatorvosi klinikában fogják ápolni.
Micsoda?! Macskát idomítani? Mindannyian tudjuk, hogy a macskák függetlenek, néha kissé zárkózottak és saját szabályaik szerint lépnek kapcsolatba velünk. Hogyan lehet egy ilyen királyi háziállatot képezni?
Amint arról korábban beszámoltunk, miután domonyi fészkénél lelőtték az egyik fehér gólya szülőt, az “elárvult” tojások közül egy kikelt a Börzsöny Alapítvány keltetőjében. A fióka két és fél hetes korában egy kiskunlacházi fészekbe került egyedül maradt új testvére mellé.
Konkurenciaharc, dominancia, ivarérettség, rangsorhiány. Ivartalanítás ??? Ivartalanítás !!!
Kedves Gazdi! Igen, valószínűleg az állhat a háttérben, hogy a kereskedésben együtt tartják a hímeket a nőstényekkel, és többszörös beltenyésztés alakul ki, amitől születési rendellenességek és genetikai betegségek gyakoriak a kereskedésben vásárolt malacoknál. Valószínűleg a mama étrendje sem volt megfelelő a vemhesség alatt, ezért hiánybetegség is kialakulhatott a picinél. Ilyen pici malackánál nehéz megállapítani, hogy mi lehet a konkrét betegsége, de sajnos a mamája érzi, hogy a kicsi nem életképes valamiért, ezért hagyta abba a gondozását. Nagyon jó étrendet választott a kicsinek, azt javasolnám, továbbra is etesse így, mert amíg magától eszik, még van néhány % esély, nagyon kevés esély, hogy életben marad. Ha már nem fogadja el az ételt, úgy tűnik elfáradt, akkor nem szabad erőltetni, annyit egyen, amennyit ő akar.
Amikor az ugatást szeretnénk mederbe terelni, ugyanúgy járjunk el, mint bármilyen más trükk megtanítása során: legyünk következetesek és egyértelműek afelől, mit is szeretnénk elérni a kutyánál. Ha csendre intjük, az ezt kiváltó parancsszót kell megerősítenünk benne. A csend legyen ! persze három szoba távolságból nem hatásos, hiába is folytatnánk a telefonbeszélgetést, miközben a kutya lelkesen kiereszti a hangját és kitartóan lármázik az ablak előtt elhaladó járókelők láttán. Inkább próbáljuk meg, hogy a kutyát a lakásban benti pórázon magunk mellett tartjuk minden alkalommal, amikor a probléma várhatóan jelentkezni fog. Amikor látjuk, hogy a kutya éppen elvakkantaná magát, fogjuk meg a pórázt és parancsoljuk a kutyának, hogy üljön le. Még jobb, ha a póráz hámmal van ellátva, amellyel a kutya fejét kissé felfelé tudjuk húzni és ezzel bezárjuk a száját. Amikor abbahagyja az ugatást, engedjünk a póráz feszességén és dicsérjük meg. Egy-egy jutalomfalattal még jobban hangsúlyozni tudjuk elégedettségünket.
Kedves Gazdi, ez valószínűleg macskanátha, házilag nem gyógyítható. Antibiotikumos kezelést igényel. Vigyék állatorvoshoz a cicákat. A macskanátháról bővebben itt olvashat: Minden, amit a macskanátháról tudni kell Mi az a macskanátha? Ajánlott oltási program macskáknak
Kedves Robroy! Kedvenc llibájának egy alapos állatorvosi vizsgálatra van szüksége. A leírtak alapján lehet vírusos betegség, idegrendszeri megbetegedés, férgesség, hogy melyik probléma okozza a tüneteket csak fizikális és egyéb kiegészítő vizsgálatok után dönthető el. Ne késlekedjen kedvence érdekében. dr.Puskás Gábor