2961. Miért éppen macska?
A macska a legelterjedtebb háziállat, 63 millió példányt tartanak belőle szerte a világon! Csodálatos lény, főleg, ha megismered őt, elegendő időt töltesz és megfelelően bánsz vele.
A macska a legelterjedtebb háziállat, 63 millió példányt tartanak belőle szerte a világon! Csodálatos lény, főleg, ha megismered őt, elegendő időt töltesz és megfelelően bánsz vele.
Háziállatainkban a vesének, a húgyhólyagnak és a hozzájuk kapcsolódó vezetékeknek elsősorban gyulladásos és elzáródásos megbetegedéseivel találkozunk, de nem ritkán a záróizmok renyhesége miatt kialakuló állandó vizeletcsöpögés okozza az állattulajdonosok, gazdák legnagyobb problémáját. A vizeletkiválasztó rendszer megbetegedése esetén leggyakrabban az alábbiakban ismertetett szereket adagolhatjuk.
Attól a perctől, hogy macskát viszel haza, számos dologban döntést kell hoznod. El kell döntened például, milyen ételek fogják megőrizni egészségét és, milyen játékok fogják boldoggá tenni. Azt is tudnod kell, hogy melyik állatorvosi klinikában fogják ápolni.
Micsoda?! Macskát idomítani? Mindannyian tudjuk, hogy a macskák függetlenek, néha kissé zárkózottak és saját szabályaik szerint lépnek kapcsolatba velünk. Hogyan lehet egy ilyen királyi háziállatot képezni?
Amint arról korábban beszámoltunk, miután domonyi fészkénél lelőtték az egyik fehér gólya szülőt, az “elárvult” tojások közül egy kikelt a Börzsöny Alapítvány keltetőjében. A fióka két és fél hetes korában egy kiskunlacházi fészekbe került egyedül maradt új testvére mellé.
Kontrasztos röntgent, bélsárvizsgálatot kellene még elvégeztetni. Az eddig elkészült röntgen ábrázolja-e az egész emésztő traktust? Ha minden vizsgálat negatív, diagnosztikai laparotomia javasolt.
Kedves Dávid! A táp csomagolásán megadják a kornak és a súlynak megfelelő napi adagot, ennyit adjon kutyájának. Ellenőrizze, hogy a táp - lehetőség szerint - csak állati eredetű fehérjét tartalmazzon (ne szóját)! Térjen át napi háromszori, majd napi kétszeri etetésre, kb 1 éves kortól pedig elég a napi egyszeri etetés. A nagyobbik kutyánál nagy valószínűséggel viselkedészavarról van szó, amikor ezt a viselkedést észlelik nála, fejezzék ki felé nemtetszésüket, határozottan rá kell szólni a kutyára! Esetleg érdemes ellátni őt jó sok játékkal, főleg azokra az időkre, amikor egyedül lesznek hagyva! Azt tanácsoljuk, hogy ne rögtön tíz órára menjenek el otthonról, hanem fokozatosan kellene növelni az időintervallumot, minél hamarabb kezdjék el, akár naponta többször is ott kell hagyni őket! Üdvözlettel: a Rákosligeti Állatorvosi Rendelőintézet csapata
Azért mert annak a trágyának az illatanyaga sokkal érdekesebb, izgalmasabb és vonzóbb a kutya számára mint a vitamin vagy a száraztáp, vagy az udvaron található akármi. A kölyök kutyák kíváncsiságuknál és emésztőrendszerük változásánál fogva különösen hajlandóak a leírt tünetre. Célirányos tréninggel leszoktatható.
A rozellafélék általában nehezen szelídíthetők (pl.a nimfák többségéhez képest). Idősebb példányok esetén, nem is mindíg jár sikerrel a szelídítési kísérlet. Vagyis sok türelem és tolerancia szükséges. A karomhibák általában maradandók. A karomhiány azt jelzi, hogy más madarakkal huzamosabb ideig lehetett egy légtérben (szomszéd volierben), ezeknek a csípéseit viseli magán. Ettől még teljes életet élhet.
Legjobb az lenne ha megvizsgálná egy állatorvos, így nem lehet megállapítani a problémát, többféle oka is lehet. Egy parazitaellenes kezelés mindenképp javasolt.