2976. A francia bulldog története
A francia bulldog eredetét tekintve, különböző vélemények keltek szárnyra, de az egyik őse biztosan az angol bulldog lehetett – talán az egyik kisebb fajta, ami az 1860-az években igen elterjedt Angliában.
A francia bulldog eredetét tekintve, különböző vélemények keltek szárnyra, de az egyik őse biztosan az angol bulldog lehetett – talán az egyik kisebb fajta, ami az 1860-az években igen elterjedt Angliában.
Több, mint valószínű, hogy egyik őse, egyáltalán nem meglepő módon, az angol bulldog. Két sajátossága a denevér fülei és a félig lapos, félig domború feje.
Hivatalosan 1900-ban ismerték el fajtaként, és az apoldai Louis Dobermannról kapta nevét.
Az egyik legrégebbi kutyafajta, K. e. 400-ban már tenyésztették. A hatóságok megegyeztek abban, hogy kínai eredetű, felismerve néhány alapvető hasonlóságot a pekingi palotakutyával.
Különleges tulajdonsága a hűség, bátorság, különböző speciális képességek elsajátításának a képessége. A németjuhász, hírneve ellenére nem harcias, de merész harcos válhat belőle, ha szükséges.
Kedves Judit! Az abszolút 100%-s hiposzenzitizáló táp a Royal Canine Anallergic, a többi csak hypoallergén. Egyébként jó lenne kivizsgálni, hogy mire allergiás (vérből is lehet!). Üdvözlettel Szaniszló Ferencwww.vetlabor.hu
Gyorsan állatorvoshoz vinni! Ki fog száradni!
Sajnos mostanában lett divat a kutyapelenka, pedig ez csak macerásá teszi a dolgot: A pelenkára szoktatás, majd pelenkáról leszoktatás néha a tartási körülmények, vagy a kutya fajtája miatt indokolt, - de mindenképpen macerássá teszi a végső szobatisztaság elérését.Figyelni kellene és már a ráutaló magatartási jelekre, az ürítést közvetlenül megelőző testbeszédjelekre kellene reagálni. Amint pisilne, kivinni . Ha mégis otthon sikerülne, közben lespriccolni, tapsolni, dobbantani, zörgő tárgyat mellé dobni és kivinni üriteni. Nem írta, hogy mennyi idős a kutya és hogy milyen nemű, 3-4 hónapos? Mert pl. a 4 hónapos kan még nem érett arra, hogy leszoktassa a kutyapelenkáról, még kb. 1 hónapra van szükség, hogy menjen a szobatisztaság, a fiúk ált. lassabbak. üdv
Két éves kortól tenéyszérett az állat, viszont első vemhességnek kicsit késői a 7. év, mindeképpen ajánlott az állatorvosi vizsgálat. Kutya ellés >>
Kedves Gazdi! A pedigree nem a legjobb mindőségű táp, annál azért vannak sokkal jobbak. Van kifejezetten: fajtának, kornak és egészségi állapotnak megfelelő. Neveket most nem írnék, érdeklődjön állatorvosánál. A fogkő kialakulását meg lehet előzni, eltávolítani azonban már csak állatorvos segítségével lehet. Vegye igénybe az állatorvosi segítséget, nagyon rossz a kutyának, nem csak a szájszag a probléma, ami önt zavarja. Neki nehezebb ennie, fáj az ínye és foga is kieshet.. Bővebben >>