2986. Kutyafajták: a kis oroszlánkutya
A lowchen, másnéven „kis oroszlánkutya”, a bichon csoport tagja. Ez a kis élettel teli, szerető, vidám kutyus megnyírt szőrzetének köszönhetően leginkább egy oroszlánra hasonlít.
A lowchen, másnéven „kis oroszlánkutya”, a bichon csoport tagja. Ez a kis élettel teli, szerető, vidám kutyus megnyírt szőrzetének köszönhetően leginkább egy oroszlánra hasonlít.
A rinocérosz egy hatalmas, primitív külsejű emlős, amely még a miocén korból, több millió évvel ezelőttről származik. Az utóbbi évtizedekben annyit vadásztak a rinocéroszokra, hogy azok a kihalás szélére kerültek.
A bichon frise egy élénk, szeretni való kis kedvenc. Társkutya létére rendkívül barátkozó és akkor a legboldogabb, ha a család őt is bevonja a kirándulásokba és egyéb programokba.
Az álvemhesség főként kutyákon fordul elő akkor, ha az állatnál a szaporodási folyamatok idegi és hormonális szabályozása valamilyen szinten zavart szenved. Ilyenkor az állat kezdetben úgy viselkedik, mintha várandós lenne, készül az ellésre (vackol, fészket készít magának). Lássuk, mit lehet tenni, milyen gyógymódokat alkalmazhatunk a kedvencünk kezelésére!
A szakembereken kívül eddig csak kevesen lehettek szemtanúi Európa egyik legszokatlanabb őszi vonulási eseményének - az akár több ezer (!) kék vércse együtt éjszakázó csapatainak esti behúzásának.
Üdv! Az ékszerteknősök esetében olyan 30-40 évvel jó tartási körülmények között bizton lehet számolni.. Az ivarok között jelentős különbség hogy a nőstény nagyobbra nő, farka rövidebb első lábain karmai normális méretűek maradnak, míg a himek farka jelentősebben hosszabb és karmai is megnőhetnek akár 2-3 cm-re is. A méretek a nőstények esetében olyan 30-40 cm-es páncélhosszt jelent kb. Üdv-Éva
Ha egy kutyának nincs törzskönyve, nem minősíthető fajtatiszta kutyának, mert nem tudod igazolni, hogy valóban, több generációra visszamenően fajtatiszta kutyák voltak-e rokonai. Ha pedig úgy kérdezed, hogy a kan (apa) fajtatiszta volt-e, azt csak egy jó szemű, tapasztalt ember tudja megállapítani. Esetleg tegyél ide képeket, talán meg tudnám Neked mondani. De a legjobb, ha egy német juhászkutya tenéysztőhöz fordulsz. Ajánlott oltási program kutyáknak: Alapimmunizálás: minden kutyának ajánlott védőoltások.7-8 hetes korban Parvovírusos bélgyulladás elleni oltás.9-10 hetes korban kutya kombinált oltás. (kutya parvovírus, szopornyica, kennelköhögés, fertőző májgyulladás, leptospirózis).11-12 hetes korban Parvovírusos bélgyulladás elleni oltás.13-14 hetes korban kutya kombinált oltás.15-16 hetes korban veszettség elleni oltás.6 hónapon belül veszettség elleni oltás ismétlése.Ajánlott parazita ellenes kezelések:Belső élősködök elleni kezelések:2-12 hetes korig a kölyköket kéthetente,majd háromhavonta ajánlott széles hatásspektrumú féregtelenítő készítménnyel kezelni.Külső élősködök elleni kezelések:A jó minőségű bolha- és kullancsnyakörvek kb. 6-7 hónapig nyújtanak védelmet. (Kiltix, Scalibor)
Kedves Éva! A hiposzenzitizáció, a kezelő oldatsor után élete végéig fenntartandó, mert az immunrendszer különben "elfelejti", hogy ne reagálja túl az adott allergénekre! Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
A kérdésre csak egy vizsgálat után lehetne választ adni. A köhögés, duzzadt has, elhízás sajnos nem olyan tünet a kutyánál, amit csak úgy otthon kellene/lehetne kezelni.
Kedves Gazdi! Kétféle homeopátiás készítményt javaslok: HOMEOGENE és CORYZALIA tabl., melyek a legtöbb patikában kaphatók, - a következő adagolásban: Minden nap frissen oldjon fel mindkét tablettából külön-külön 1/2 - 1/2 dl vízben egy-egy tablettát, és ezen oldatokból mindegyik kutyusnak adjon a szájába műanyag kiskanállal vagy fecskendővel napi 3x 1-2ml-nyit felváltva mindkét oldatból, - a tünetek javulásáig. Mielőbbi jobbulást kívánok kedvenceinek: Dr. Kopócsi Andrea