2986. Kutyafajták: a kis oroszlánkutya
A lowchen, másnéven „kis oroszlánkutya”, a bichon csoport tagja. Ez a kis élettel teli, szerető, vidám kutyus megnyírt szőrzetének köszönhetően leginkább egy oroszlánra hasonlít.
A lowchen, másnéven „kis oroszlánkutya”, a bichon csoport tagja. Ez a kis élettel teli, szerető, vidám kutyus megnyírt szőrzetének köszönhetően leginkább egy oroszlánra hasonlít.
A rinocérosz egy hatalmas, primitív külsejű emlős, amely még a miocén korból, több millió évvel ezelőttről származik. Az utóbbi évtizedekben annyit vadásztak a rinocéroszokra, hogy azok a kihalás szélére kerültek.
A bichon frise egy élénk, szeretni való kis kedvenc. Társkutya létére rendkívül barátkozó és akkor a legboldogabb, ha a család őt is bevonja a kirándulásokba és egyéb programokba.
Az álvemhesség főként kutyákon fordul elő akkor, ha az állatnál a szaporodási folyamatok idegi és hormonális szabályozása valamilyen szinten zavart szenved. Ilyenkor az állat kezdetben úgy viselkedik, mintha várandós lenne, készül az ellésre (vackol, fészket készít magának). Lássuk, mit lehet tenni, milyen gyógymódokat alkalmazhatunk a kedvencünk kezelésére!
A szakembereken kívül eddig csak kevesen lehettek szemtanúi Európa egyik legszokatlanabb őszi vonulási eseményének - az akár több ezer (!) kék vércse együtt éjszakázó csapatainak esti behúzásának.
Ha a cicájuk több állatorvos egybehangzó véleménye szerint olyan állapotban van, amivel már nem tudnak mit kezdeni, akkor valóban reális alternatíva az elaltatásáról dönteni, főleg akkor, ha a cica már "nem működik" cicához méltó módon. Ebben a kérdésben azonban Önöknek kell a végső döntést meghozni, amiben az állatorvosok csak támpontokat adhatnak.
Kedves Érdeklődő! Mindenek előtt vigye el állatorvoshoz, mert több dolog is állhat a kinövés mögött, aminek ellátása szakértelmet kíván. Ha módjában áll, vigye el állatorvoshoz! Üdvözlettel: Nitta
Kedves Gergő, az alábbi két cikkben minden választ megtalál: Állatútlevél: kitől, hogyan, mennyiért vegyük? Amikor a kutya repülőn utazik
Ez rendellenes mozgás egyértelműen. Feltétlen vigye állatorvoshoz a kismacskát!
A macskákra sajnos jóval kevesebb készítmény létezik, mint a kutyákra, de azért a felsoroltakon kívül akad még jónéhány, amit ki lehetne próbálni. Javaslom, keressen fel egy nagyobb állatpatikát, vagy egy jól felszerelt állatpatikával is rendelkező álatorvosi rendelőt, ahol bizonyára segítenek majd olyan készítményt találni, amit ki lehetne próbálni. Arra azonban senki nem fog garanciát vállalni, hogy a kipróbált szer fog-e használni. Próbálkozni viszont lehet és kell is.