2986. Kutyafajták: a kis oroszlánkutya
A lowchen, másnéven „kis oroszlánkutya”, a bichon csoport tagja. Ez a kis élettel teli, szerető, vidám kutyus megnyírt szőrzetének köszönhetően leginkább egy oroszlánra hasonlít.
A lowchen, másnéven „kis oroszlánkutya”, a bichon csoport tagja. Ez a kis élettel teli, szerető, vidám kutyus megnyírt szőrzetének köszönhetően leginkább egy oroszlánra hasonlít.
A rinocérosz egy hatalmas, primitív külsejű emlős, amely még a miocén korból, több millió évvel ezelőttről származik. Az utóbbi évtizedekben annyit vadásztak a rinocéroszokra, hogy azok a kihalás szélére kerültek.
A bichon frise egy élénk, szeretni való kis kedvenc. Társkutya létére rendkívül barátkozó és akkor a legboldogabb, ha a család őt is bevonja a kirándulásokba és egyéb programokba.
Az álvemhesség főként kutyákon fordul elő akkor, ha az állatnál a szaporodási folyamatok idegi és hormonális szabályozása valamilyen szinten zavart szenved. Ilyenkor az állat kezdetben úgy viselkedik, mintha várandós lenne, készül az ellésre (vackol, fészket készít magának). Lássuk, mit lehet tenni, milyen gyógymódokat alkalmazhatunk a kedvencünk kezelésére!
A szakembereken kívül eddig csak kevesen lehettek szemtanúi Európa egyik legszokatlanabb őszi vonulási eseményének - az akár több ezer (!) kék vércse együtt éjszakázó csapatainak esti behúzásának.
Nem késő, de most már minél előbb be kellene adatni azt a következő oltást mielőtt még megbetegedne az a szegény kutya.
Az olvasottak alapján az első két dolog, ami eszembe jutott a pyometra (gennyes méhgyulladás), és a hasnyálmirigy gyulladás. Mindenekelőtt ezeket kellene sürgősen kizárni. A pyometra kizárásában segít az ultrahang vizsgálat, a hasnyálmirigy gyulladásra a vér amiláz szintjének emelkedéséből lehet következtetni. A leírtak alapján a bélelzáródás gyanúja is felmerülhet, de olyankor a has rendszerint érzékeny, az állat a has áttapintására fájdalommal reagál. Tekintettel arra, hogy a hányás és hasmenés nem specifikus tünetek, az említetteken kívül sok más egyéb is lehet a háttérben, amit csak további vizsgálatokkal lehet megállapítani. Kutyánál a 39,2 °C nem láz. A sárga hányadék gyomorsav (nem epe).
A hím feje és melle elsősorban sárga, míg a tojón alig találni sárga színt. A tojó homloka, feje teteje, pofa- és toroktájéka szürkéssárga, a fültájékon levõ folt kevésbé élénk, bóbitájában több a szürke.
Kedves Gazdi, ha a macska vemhesül, attól még nem szűnik meg másnapra a tüzelés... Biztosat csak ultrahangos vizsgálat után lehet mondani, illetve 60-67 nap után jöhetnek a kiscicák. Egyéb jelek a cikkben: http://www.haziallat.hu/macska/viselkedes/vemhessegre-utalo-jelek-a-macskaknal/3732/ De ha nem tenyészti a cicát, miért nem ivartalaníttatja??? A macskának is könnyebb lenne, nem ugrana ki az ablakon...
Kedves Judit! Kétféle módszer áll rendelkezésre: 1., diétás allergén keresés (nehézkes, nem mindig pontos, de kivitelezhető) 2., vérből törénő allergén vizsgálat (eléggé megbízható, a költsége viszont valamivel nagyobb, úgy 40-50 ezer Ft körüli, de teljeskörű, rendkívül részletes eredményt szolgáltat). Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu