2986. Kutyafajták: a kis oroszlánkutya
A lowchen, másnéven „kis oroszlánkutya”, a bichon csoport tagja. Ez a kis élettel teli, szerető, vidám kutyus megnyírt szőrzetének köszönhetően leginkább egy oroszlánra hasonlít.
A lowchen, másnéven „kis oroszlánkutya”, a bichon csoport tagja. Ez a kis élettel teli, szerető, vidám kutyus megnyírt szőrzetének köszönhetően leginkább egy oroszlánra hasonlít.
A rinocérosz egy hatalmas, primitív külsejű emlős, amely még a miocén korból, több millió évvel ezelőttről származik. Az utóbbi évtizedekben annyit vadásztak a rinocéroszokra, hogy azok a kihalás szélére kerültek.
A bichon frise egy élénk, szeretni való kis kedvenc. Társkutya létére rendkívül barátkozó és akkor a legboldogabb, ha a család őt is bevonja a kirándulásokba és egyéb programokba.
Az álvemhesség főként kutyákon fordul elő akkor, ha az állatnál a szaporodási folyamatok idegi és hormonális szabályozása valamilyen szinten zavart szenved. Ilyenkor az állat kezdetben úgy viselkedik, mintha várandós lenne, készül az ellésre (vackol, fészket készít magának). Lássuk, mit lehet tenni, milyen gyógymódokat alkalmazhatunk a kedvencünk kezelésére!
A szakembereken kívül eddig csak kevesen lehettek szemtanúi Európa egyik legszokatlanabb őszi vonulási eseményének - az akár több ezer (!) kék vércse együtt éjszakázó csapatainak esti behúzásának.
A zebrapintyek kolóniában is költenek, így, ha nem zavaró a tojó fióka jelenléte, nem szükséges az elkülönítése, hacsak nem túl kicsi a helyük.
6 hónaposan váltják a fogukat.. A végleges fogak letörése előfordulhat. A sérült fog pótlására van lehetőség, de vállalni kell a vele járó hosszadalmas fogászati kezelést és a költségeket, valamint számolni kell azzal, hogy a pótolt rész még könnyebben sérülhet. De ahhoz, hogy bármit lehessen mondani, meg kellene vizsgáni a cicát. A bűzös szájnak több oka is lehet, azt is mindeképpen meg kellene nézetni.
Ha kiújult nem távolították el a mirigyet. Csak visszabújtatták a helyére. Sajnos ez gyakran újra eljön. Vigye vissza a kutyát a kezelőorvosához!
Hasmenés általános oka:Túl nedves zöldeleség, romlott eleség túl hideg táplálék, megfázás.Tünetek:A híg, vizenyős "plecsniken" kívül a hasmenés jele a végbélnyílás körüli tollazat szennyezettsége és a madár gyakori farokbillegetése. Az állat keveset vagy egyáltalán nem eszik.Kezelés:A zöld- és lédús eleség etetését azonnal szüntessük be. Ehelyett bőségesen adjunk fürtös kölest, aminek bélrendszerre nyugtató és erősítő hatása van. A madár ezt, mint nyalánkságot, feltéve, hogy nem kapja állandóan. A szokásos magkeveréket továbbra is adhatjuk, de jó ha egy pár szem zabpelyhet és mákot keverünk hozzá, még ha ezekből nem is eszik sokat a madár. A víz helyett könnyű teát adjunk a borsmenta- és a kamillatea is megteszi. A kalitkát meleg helyre tegyük és a huzat elől kendővel függönyözzük el. A kalitka elülső oldala azomban maradjon szabadon, hogy a madarat megfigyelhessük és ő se érezze elszigetelve magát. Nagyon jó hatású az infralámpa is, ami sok családban az emberek kisebb panaszainak kezelésére, egyébként is rendelkezésre áll. A kalitkától való távolságot kezünkel ellenőrizzük: ha bőrünkön kellemes meleget érzünk, nem pedig túlzott forróságot, akkor a madárnak is megfelelő lesz. Az így kezelt hullámos papagáj egészsége rendszerint pár nap alatt helyre áll. Ha a hasmenés pár nap alatt sem múlik el, és az állat lesoványodik és legyengül, akkor mindenképpen forduljunk állatorvoshoz.
Ha másnap nincs semmi gondja, rendesen használja, akkor elvileg nem lehet baja, de persze biztosat mondani látatlanban nem lehet. Nem árthat egy állatorvosi vizsgálat.