2986. Kutyafajták: a kis oroszlánkutya
A lowchen, másnéven „kis oroszlánkutya”, a bichon csoport tagja. Ez a kis élettel teli, szerető, vidám kutyus megnyírt szőrzetének köszönhetően leginkább egy oroszlánra hasonlít.
A lowchen, másnéven „kis oroszlánkutya”, a bichon csoport tagja. Ez a kis élettel teli, szerető, vidám kutyus megnyírt szőrzetének köszönhetően leginkább egy oroszlánra hasonlít.
A rinocérosz egy hatalmas, primitív külsejű emlős, amely még a miocén korból, több millió évvel ezelőttről származik. Az utóbbi évtizedekben annyit vadásztak a rinocéroszokra, hogy azok a kihalás szélére kerültek.
A bichon frise egy élénk, szeretni való kis kedvenc. Társkutya létére rendkívül barátkozó és akkor a legboldogabb, ha a család őt is bevonja a kirándulásokba és egyéb programokba.
Az álvemhesség főként kutyákon fordul elő akkor, ha az állatnál a szaporodási folyamatok idegi és hormonális szabályozása valamilyen szinten zavart szenved. Ilyenkor az állat kezdetben úgy viselkedik, mintha várandós lenne, készül az ellésre (vackol, fészket készít magának). Lássuk, mit lehet tenni, milyen gyógymódokat alkalmazhatunk a kedvencünk kezelésére!
A szakembereken kívül eddig csak kevesen lehettek szemtanúi Európa egyik legszokatlanabb őszi vonulási eseményének - az akár több ezer (!) kék vércse együtt éjszakázó csapatainak esti behúzásának.
Kedves Gazdi! A probléma okát látatlanben nem tudjuk megállapítani, az esetleges kiegészítő vizsgálatok (tapintás, RTG) szükségessége miatt. A problémával forduljon mielőbb állatorvosához, mert a tünetek hátterében súlyos betegségek is lehetnek (bűzmirigy gyulladás,daganat, súlyos bélgyulladás, stb). Üdvözlettel: a Rákosligeti Állatorvosi Rendelőintézet csapata.
Kedves Kérdező! A leírt és képen mellékelt tünetnek nagyon sok oka lehet. A homeopátia felfogása szerint a külső tünetek kenőcsökkel, oldatokkal stb. történő kezelése, azaz a tünetek elnyomása - az ok, az alapbetegség kezelése nélkül - a betegség súlyosbodásához vezet. Az Ön esetében is azt tudom tanácsolni, hogy forduljon egy homeopata állatorvoshoz, aki a cica és a körülmények alapos vizsgálata után fog javaslatot tenni. Üdvözlettel: Dr. Takács Györgyi homeopata állatorvos SanaVet állatorvosi rendelő, Budapest.
Elsősorban azt kellene tisztázni, hogy a tünetnek esetleg szervi oka van: vese, húgyhólayg, vizeletrendszer, cukorbetegség. Amennyiben az eredmény negatív, akkor érdemes pszichikai, viselkedési tünetként kezelni. Ebben az esetben egy helyszíni megfigyelés után tudok használható, felelősségteljes tanácsokat adni.
Állatorvossal legjobb megnézetni, hogy csak átmeneti elváltozásról van-e szó vagy esetleg tartós probléma lehet (pl csípőprobléma).
Kedves Rencsike 87, szükségünk lenne az e-mail címére, ugyanis egy olvasónknak is hullámos papagája van és szeretne önnel konzultálni. Köszönjük a segítségét! Kérem az e-mail címét küldje ide: Cecilia.Petrus@informmedia.ro