3016. Kötőhártya-gyulladás - így gyógyíthatod a kedvenced szemét
A kötőhártya-gyulladást huzat, idegen test, toklász, esetleg egy befelé nőtt szempilla, többféle baktérium- vagy vírusfertőzés is okozhatja.
A kötőhártya-gyulladást huzat, idegen test, toklász, esetleg egy befelé nőtt szempilla, többféle baktérium- vagy vírusfertőzés is okozhatja.
A Magyar Állatorvosi Kamara felhívja az eb- és macskatartók, különösen a kutya- és macskakölyköket tenyésztőktől, állatkereskedőktől megvásárló újdonsült állattulajdonosok figyelmét arra, hogy ezen állatok védőoltásai beadásának igazolására csak az alábbi kritériumoknak megfelelő irat tekinthető szabályosnak:
Az állatok okozhatnak allergiát, de meg is óvhatnak a betegségtől, állítják a kutatók. Sőt, még az is előfordulhat, hogy állatunk lesz ránk allergiás.
Az elmúlt héten rendezték a Bull Masztiff World Cup 2010-et. A rendezvénynek a pestszentimrei Sportkastély adott helyet. Szinte a világ minden tájáról érkeztek versenyzők a színvonalas megmérettetésre. Lássuk, a hazai tenyésztők számára milyen eredményekkel zárult az idei kupa!
Zord, hideg időben egyre gyakrabban fordulhat elő, hogy kutyusaink, főként, ha a szabadban éjszakáznak, vagy ha egy kiadós séta után túlzottan hideg vízzel oltják a szomjukat, másnapra csúnya, rekedt - ugatásszerű köhögést hallatnak.
A kutya lehetséges, hogy félelmi agressziót mutat! Tehát félelemből „támad” / ugat! Ez a kutya bizonytalanságából fakad. Igazából célszerű lenne taktikát váltanod, teljesen máshogy kellene viselkedned! Tisztában kell lennie a kutyádnak azzal is, hogy Te döntöd el – mint falkavezér –, hogy mikor kell támadni / menekülni / megijedni stb., illetve tisztában kell lennie azzal, hogy minden helyzetben Nálad kell menedéket keresnie!!! Hogyan legyek falkavezér? c. cikksorozatunkat ajánlom >> Hogyan kezeljük az agresszív állatot? - Az agresszivitás formái >> Pánikbeteg, szorongó kutya >> Ami célszerű, ivartalanítani a kutyust, helyreállítani a rangsort a családban (falkavezér cikk), ha nem tudják, hogyan kell egy kutyát helyesen nevelni, el lehet menni kutyasuliba, ha erre nincs idejük, választhatják az e-oktatást: www.4tappancs.hu (http://www.4tappancs.hu/4_2_2.html)
Kedves Andi, Az agyhártyagyulladás baktérium okozta fertőzés, amelyet seb vagy tályog (például középfülben) indukálhat. Tünetei: magas láz, dülöngélés, izomrángások. Ha sikerül korán felismerni a betegséget és megkezdődik a kezelés, akkor jó esély van a gyógyulásra
Kedves Gazdi! Ez így sajnos nagyon kevés információ. nem tudjuk mennyi idős a cica, milyen nemű, ivartalanított-e vagy sem, szobacica vagy kijáró, megvan-e minden oltása stb. Mióta van önöknél, ez is számítana. Egyébként az, hogy regaszkodó lett, nem rossz dolog. Ha aggódnak, vigyék el a cicájukat álltorvosukhoz.
Kedves Érdeklődő! Ahogyan az emberre, úgy az állatokra is erősen hatnak az időjárási viszonyok, frontok. Valószínűnek tartom, hogy csupán arról van szó, hogy készül a téli álomra, ami náluk nem úgy zajlik, mint pl. a medvéknél, hogy 2-3 hónapig nem is látni őket, hanem jelentősen csökkent az aktivitásuk, egy-két napra el is tűnhetnek a vackukban, ez önmagában nem utal semmilyen problémára. Ha azonban nem akar enni, vagy nem tud rendesen járni, felborul, egyensúlyát veszti, érdemes elvinni állatorvoshoz, de nem tartom valószínűnek, hogy ilyesmi előfordulna. Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta
Sajnos elfelejtette megírni, hogy a kutyusa kan vagy szuka. Ha kan kutya, a szóba jöhető betegségek: prosztata megnagyobbodás, prosztata gyulladás, vérömléses húgyhólyag-gyulladás, esetleg véralvadási zavarok. Ha szuka kutya, húgyhólyag-gyulladás, húgykövesség, véralvadási zavarok. Bármilyen ivarú kutyáról van szó, a vérvizsgálatot elengedhetetlennek tartom, valamin a hasi ultrahang vizsgálatot is annak érdekében, hogy meg tudjuk állapítani a vérvizelés valódi okát. Ahhoz, hogy érdemben tudjak segíteni, sokkal több információ kellene a véres vizeleten kívül a kutya általános állapotáról is. Mindenképpen a fentiekben felsorolt belgyógyászati és laborvizsgálatok elvégeztetését javaslom a kutyusán. Irány az Állatorvos!!