3026. Melyik a legideálisabb macskaalom?
El tudod képzelni, hogy a cicádnak az almát nem kell többé takarítani? És gondolkodtál már azon, hogy milyen lenne egy ideális macskaalom? Mi megtaláltuk és meg is mutatjuk!
El tudod képzelni, hogy a cicádnak az almát nem kell többé takarítani? És gondolkodtál már azon, hogy milyen lenne egy ideális macskaalom? Mi megtaláltuk és meg is mutatjuk!
A macska képmutatása mesebeszéd! Amikor hagyja magát simogatni, s közben elégedetten dorombol, majd váratlanul flénk kap, ha a hasát kezdjük vakargatni, ne gondoljuk, hogy álnok módon kelepcébe akar csalni minket, csak hogy minél inkább a mancsa ügyébe kerüljünk.
Kedvencünk bánatos is lehet, mi több: „gyászolni” is képes. Ha gazdája meghal vagy örökre távozik az életéből, az állat szinte vigasztalhatatlan.
Lótartók biztosan találkoztak már ezzel a bőrbetegséggel. A sarcoid a bőr hámszövetének egy daganatfajtája, kóros elváltozás. A népi szóhasználatban „szemölcs” néven ismert, de ez a tumorfajta annál összetettebb megjelenési formát mutat.
A macskák módfelett kíváncsi élőlények. Ha például csomagot kapunk, szívesen „segítenek” a kibontásban, szeretik a papír szagát és érdekli őket, mit csinálunk a csomaggal.
Erre ne lehet biztosat mondani. Meg lehet próbálni, felügyelet mellett, rövid időre összeengedni őket, de eleinte semmi esetre sem szabad magukra hagyni a höriket.
"Gyorsan"? Ha visszakérdezek, hogy: "mihez képest gyorsan?" akkor feltételezem felismerhető a kérdésben lévő információhiány miatti megválaszolhatatlanság. :) Alapvetően, ha halaink kopoltyúmozgása huzamosabb ideig gyorsabb a megszokottnál az stresszre, alacsony oxigénszintre, vagy valamilyen betegségre utalhat.
Kedves Bíborka! Pontos információ az ovuláció és a fedezés időpontjáról nem áll rendelkezésre, ezért a biztonság kedvéért a 25. nap körül érdemes lenne ultrahangvizsgálatot végeztetni: amennyiben a nem kívánt vemhesség fennáll, még van lehetőség a gyógyszeres beavatkozásra.
Azt kérdezi, mit? Szerintem egyet tehet, de azt minél előbb: vigye állatorvoshoz a kutyáját! A leírtak alapján szinte 100%, hogy lázas, de ennek számtalan oka lehet, köztük egy sor olyan is, aminek semmi köze nincs a hóhoz és a télhez. Miután fiatal állatról van szó, még a fertőző vírusos betegségek is bőven lehetségesek.
A leírtak alapján kötőhártya gyulladása van, mi megbízhatóbban gyógyítható megfelelő állatorvosi kontroll mellett.