3026. Melyik a legideálisabb macskaalom?
El tudod képzelni, hogy a cicádnak az almát nem kell többé takarítani? És gondolkodtál már azon, hogy milyen lenne egy ideális macskaalom? Mi megtaláltuk és meg is mutatjuk!
El tudod képzelni, hogy a cicádnak az almát nem kell többé takarítani? És gondolkodtál már azon, hogy milyen lenne egy ideális macskaalom? Mi megtaláltuk és meg is mutatjuk!
A macska képmutatása mesebeszéd! Amikor hagyja magát simogatni, s közben elégedetten dorombol, majd váratlanul flénk kap, ha a hasát kezdjük vakargatni, ne gondoljuk, hogy álnok módon kelepcébe akar csalni minket, csak hogy minél inkább a mancsa ügyébe kerüljünk.
Kedvencünk bánatos is lehet, mi több: „gyászolni” is képes. Ha gazdája meghal vagy örökre távozik az életéből, az állat szinte vigasztalhatatlan.
Lótartók biztosan találkoztak már ezzel a bőrbetegséggel. A sarcoid a bőr hámszövetének egy daganatfajtája, kóros elváltozás. A népi szóhasználatban „szemölcs” néven ismert, de ez a tumorfajta annál összetettebb megjelenési formát mutat.
A macskák módfelett kíváncsi élőlények. Ha például csomagot kapunk, szívesen „segítenek” a kibontásban, szeretik a papír szagát és érdekli őket, mit csinálunk a csomaggal.
Kedves Gazdi! Végeztessen egy mindenre kiterjedő vizsgálatot, hogy a probléma okát megleljék.
Kedves Érdeklődő! Az ivarérett madarak esetén legegyszerűbb az un. "ausztrál szárnysáv" vizsgálata. Vagyis a tojók szárnyának fonákoldalán egy, vagy több szabályos sorban láthatók sárgás színű (albínó madarak esetén halvány kávészínű) pettyek, amik a hímeknél hiányoznak. Támpont lehet még a viselkedés( a hímek sokkal többet fütyülnek, lábtartásuk általában zárt, állásuk "délcegebb"), színezetbeli különbség (a hímekre nem jellemzők a sárga evező és farok vezértollak, a harántsávos mintázat).
A féreghajtó hosszabb idő alatt fejti ki hatását (pár hét). Így a férgek is még jó pár hétig (2-4) is ürülhetnek. Sajnos ha a terület fertőzött, a nyuszi nagy valószínűséggel megint férges lesz. Nem tudom esetleg a férgek meg lettek vizsgálva? Ha ez nem történt meg, hasznos lehet.
Ez a BUTASÁG szájhagyomány útján terjed és semmi alapja nincs. Talán ezzel akarták egykor megmagyarázni, ha a "tanítások" ellenére sem "beszélt" a hullámospapagáj. Emberi szavak, füttyök elsajátítására leginkább a szelíd, fiatal hím egyedek alkalmasak. Párban tartva szinte semmi esélye nincs, hogy beszéljen a madárka.
Szerintem fiatalok még az elengedéshez. Bár két héttel a kikelés után már kirepülnének, a szülők még sokáig tanítják őket repülni, táplálékot szerezni. A beteg madárka ivóvizébe vitaminok kellenének, illetve pár napig cseppnyi antibiotikum(felírásához érdemes lenne állatorvost felkeresni). A képen látható madárkák számomra inkább sármányfélének tünnek (de, persze), de táplálásuk (lisztkukac, legyek, apró rovarok, csipetnyi túró) megegyezik a rozsdafarkú fiókákéval.