3026. Melyik a legideálisabb macskaalom?
El tudod képzelni, hogy a cicádnak az almát nem kell többé takarítani? És gondolkodtál már azon, hogy milyen lenne egy ideális macskaalom? Mi megtaláltuk és meg is mutatjuk!
El tudod képzelni, hogy a cicádnak az almát nem kell többé takarítani? És gondolkodtál már azon, hogy milyen lenne egy ideális macskaalom? Mi megtaláltuk és meg is mutatjuk!
A macska képmutatása mesebeszéd! Amikor hagyja magát simogatni, s közben elégedetten dorombol, majd váratlanul flénk kap, ha a hasát kezdjük vakargatni, ne gondoljuk, hogy álnok módon kelepcébe akar csalni minket, csak hogy minél inkább a mancsa ügyébe kerüljünk.
Kedvencünk bánatos is lehet, mi több: „gyászolni” is képes. Ha gazdája meghal vagy örökre távozik az életéből, az állat szinte vigasztalhatatlan.
Lótartók biztosan találkoztak már ezzel a bőrbetegséggel. A sarcoid a bőr hámszövetének egy daganatfajtája, kóros elváltozás. A népi szóhasználatban „szemölcs” néven ismert, de ez a tumorfajta annál összetettebb megjelenési formát mutat.
A macskák módfelett kíváncsi élőlények. Ha például csomagot kapunk, szívesen „segítenek” a kibontásban, szeretik a papír szagát és érdekli őket, mit csinálunk a csomaggal.
Kedves Hajni! Korára való tekintettel valamilyen vitamin vagy nyomelem hiányról lehet szó, kezdejen bőrvédö és tápláló készítményeket adni kedvencének. Dr. Puskás Gábor
kedves Alfréd! Amennyiben Önnek nincs lehetősége beteg kedvencét 1 hónapig állatorvoshoz vinni, akkor pontosan én mit tehetek Önért? Sajnos nem tudom látatlanban megmondani, hogy mi lehet a probléma, és hogyan lehet segíteni rajta...
A leírtak után csak egyetlen tanácsom van, de azt kérem, fogadják meg: vigyék a cicájukat minél előbb állatorvoshoz és vizsgáltassák meg! A találgatásoknak semmi értelme nincsen, csak azt lehet vele elérni, hogy elhúzódik a folyamat, ami ezt okozza.
Mihamarabb állatorvosi ellátás szükséges, lehet, hogy operálni kell.. Ne késlekedjen!!
Tisztelt Kérdező! Több olyan fejlődési rendellenesség is van, amely azt eredményezi, hogy a tüzelés elmarad. Ezek egy része valóban olyan kromoszómákhoz, génekhez kötött, amely a kialakuló szín kódolásában is szerepet játszik, így egyúttal színhiba is kialakul. A pontos okot megmondani csak vizsgálattal lehet. A vizsgálatoknak csak abban az esetben látom értelmét, ha a görényt kifejezetten tenyésztési célból vásárolta. Tisztelettel: dr. Keleti Zoltán - Állategészségház, Vértesszőlős