3041. A mangalica tenyésztés története
A szőke mangalicát a szívós Bakonyi és Szalontai magyar sertésfajok és a szerb eredetű sumadija fajta keresztezéséből tenyésztették ki 1833-ban.
A szőke mangalicát a szívós Bakonyi és Szalontai magyar sertésfajok és a szerb eredetű sumadija fajta keresztezéséből tenyésztették ki 1833-ban.
Ez a lófajta könnyed ügetéséről ismert. Az abtenauer testalkata elegáns, határozott vonalú fejjel és erős lábakkal rendelkezik.
A bagoly egy érdekes madár, meg tud jegyzni egy bizonyos fajtájú, a prédára jellemző komplex hangot. Olvass tovább, hogy mégtöbbet megtudhass erről a ragadozó madárról.
A hóbagoly azóta került a rivaldafénybe, mióta Hedwig a Harry Potter sorozatban sokak szívét rabul ejtette. Következik pár érdekes információ erről a bagolyról.
Eljátszottam a gondolattal, hogy baglyot tartsak még a kollégiumi éveim alatt. De kicsit utánanézve, közelről megtekintve őket, elvetettem az ötletet. A bagoly tartás túl nagy kihívás.
Hogy mit rontott el a kutya nevelésében, azt csak a kutya és a tartási körülmények megfigyelését és a kutya tesztelését követően lehet megmondani. A 4 alkalom az mindenképpen elég, - darabszámra. A kérdés csupán az hogy mennyi időt és milyen aktív cselekvéseket csinálnak ??? Mennyire vannak kielégítve a kutya pszichikai és fizikai igényei ???
A cicák éhségsztrájkjának számtalan oka lehet. A felső légúti tünetekbe valóban nem fog belehalni a cica, ugyanakkor nem érzi az ennivaló illatát, így étvágya sem nagyon lesz. Macskáknál a tüsszögés-nem evés-nem ivás-bágyadtság hátterében nagyon sok esetben valamilyen vírusos fertőzés áll (leucosis, macska AIDS, FIP, macskanátha stb), amely legyengíti az immunrendszert, és így egy egyszerű felső légúti bakteriális fertőzés is komolyan megbetegíti az állatot. Mielőbb el kellene őt vinni állatorvoshoz, infúziót és vérvételt a gyógyszerek mellett mindenképpen javaslok.
Amíg az egyik kutya meg van kötve a másik nem … addig nincs miről beszélni, nem lehet összeszoktatást, összehasonlítást elvárni. A két vagy több kutya közös élettérben tartásáról publikált írásom itt elérheti >>> http://kutya.hu/Cikk.aspx?id=4182
Az ivartalanítások esetén nagy ritkán előfordul, hogy véletlenül bent marad pár sejt (véletlenül odakenődik valahová a hasüregben) amelyek később "életre kelnek" és ugyanúgy hormont termelnek, mint korábban a petefészkek. Ez okozhat tüzelési tüneteket. Ezen segíteni legtöbbször csak újraoperálással lehet.
Ezt csak egy jól és biztonságosan előkészített teszt formájában lehet eldönteni. Több függ a macskák nemétől, korától, karakterétől és előző életterük tartási körülményeitől, - mint a fajtától.