3041. A mangalica tenyésztés története
A szőke mangalicát a szívós Bakonyi és Szalontai magyar sertésfajok és a szerb eredetű sumadija fajta keresztezéséből tenyésztették ki 1833-ban.
A szőke mangalicát a szívós Bakonyi és Szalontai magyar sertésfajok és a szerb eredetű sumadija fajta keresztezéséből tenyésztették ki 1833-ban.
Ez a lófajta könnyed ügetéséről ismert. Az abtenauer testalkata elegáns, határozott vonalú fejjel és erős lábakkal rendelkezik.
A bagoly egy érdekes madár, meg tud jegyzni egy bizonyos fajtájú, a prédára jellemző komplex hangot. Olvass tovább, hogy mégtöbbet megtudhass erről a ragadozó madárról.
A hóbagoly azóta került a rivaldafénybe, mióta Hedwig a Harry Potter sorozatban sokak szívét rabul ejtette. Következik pár érdekes információ erről a bagolyról.
Eljátszottam a gondolattal, hogy baglyot tartsak még a kollégiumi éveim alatt. De kicsit utánanézve, közelről megtekintve őket, elvetettem az ötletet. A bagoly tartás túl nagy kihívás.
Nem megtanítani kell, ha nem motiváélni, szoktatni, nevelni. A séta helyszíne a kutyának élményt kell, hogy jelentsen - jutalomfala, közös élmények, játék, fajtársakkal találkozás, érdekes ingerek megismerése, stb. Valószínűleg ez a kb. két utcányi távolságra nincs meg. Helyette valószínűleg olyan élményekre emlékszik amelyek kellemetlenek voltak, vagy olyan ingerek érik amelyek kellemetlenek. Annak, hogy Ön el akarja hagyni, vagy nem - csak nagyon áttételesen van ehhez köze.
Kedves Gazdi! A tünetek alapján heveny anaphylaxia-ja volt a kutyusnak. Az ételallegia ilyet nem okoz. Bár allergiáról van szó - nem is akármilyen hevességűről - de ezt vagy valamilyen hisztamin tartalmű méreganyag pl. rovarcsípés, vagy valamilyen vegyianyag, pl. injekcó, vakcina stb. válthat ki. A szőrhullás miatt érdemes lenne egy pajzsmirigy vizsgálat is. Minél előbb el kellene vinni orvoshoz, a szetroid kiürülése után. Tisztelettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Kedves Gazdi! Sajnos az elmondása alapján kutyájuknak állatorvosi segítségre van szüksége. Mindenképp vigyék állatorvoshoz!
Tisztelt Gazdi! A húsevőknek övszerű méhlepényük van, minden magzat saját placentával kapcsolódik az anyja méhéhez. Így minden egyes kis cica után méhlepénynek kell távoznia születésük során. A korábban távozó lepény valamelyik korábbi születésű macskáé lehetett. Üdvözlettel: Varga József
Egy alapos állatorvosi vizsgálatot javaslok kiegészítő laborvizsgálatokkal /vér és bélsár/ együtt.Ezekből kiderülhet hogy minden szerve megfelelően működik-e és ha nem mely szerv működését kell eseteg gyógyszeresen segíteni.