3101. Új-zélandi szagos madarak
A folyamatban lévő kutatások kimutatták, hogy az Új-Zélandon őshonos bagolypapagájnak annyira átható bűze van, hogy magára vonzza a ragadozók figyelmét.
A folyamatban lévő kutatások kimutatták, hogy az Új-Zélandon őshonos bagolypapagájnak annyira átható bűze van, hogy magára vonzza a ragadozók figyelmét.
Az örvös medve, vagy latinul az Ursus thibetanus egy közepes méretű, éles karmokkal rendelkező, fekete bundázatú medve. Mellkasán egy jellegzetes fehér-krém színű „V” betű található, melynek köszönhetően egyes térségekben holdmedvének is nevezik.
Fontos, hogy a póni vásárlásakor bizonyos dolgokra odafigyelj, főleg ha kezdő vagy. Mutatjuk, hogy mire!
Az a mondás, hogy „nincs pata, nincs ló” aláhúzza, hogy milyen fontos a ló egészsége szempontjából az erős és egészséges pata. A paták gondos ápolásával komoly problémákat előzhetünk meg.
A megnyúlt, elszakadt ínszalagok gyakori sérülésnek számítanak, főleg a versenylovak körében. A sikeres felépülés titka az, hogy a problémát időben felfedezzék.
A kép alapján nem lehet egyértelműen megállapítani de valószínűleg felületes bakteriális bőrfertőzés.Betadin oldatos naponkénti bekenése segítheti a gyógyulást.Igazán szakszerűen a bőrkaparék bakteriológiai vizsgálatával és célzott antibiotikum kezeléssel lehet meggyógyítani.
Szobamacskáknak télen nem a legjobb ötlet a kinti elhelyezés sajnos. Esetleg egyiküknek, mondjuk a dominánsnak lehetne új helyet keresni. Egyértelműen stressz miatt van az ágyba vizelés. Amikor egyedül vannak, külön kellene zárni őket. Macskának való nyugtatót kellene adni nekik hosszabb távon. Állatpatikában érdeklődjön! Sztárallűr, hiszti vagy valódi stressz? Segíts a cicádnak!
Szia! Nem kell aggódnod, a nyusziknál akik ilyen szopókás itatóból isznak gyakran hallatnak ilyen hangokat. Ez azért van mert az ivás közben levegőt is nyelnek ez adja ezt a kluntyogó hangot a pocak táján. Az hogy többet iszik nem probléma. Ez okozhatja akár az időjárás, hogy melegebb van a lakásban esetleg nem olyan páradús a környezet stb. Ha iszik az sosem baj.:) A karácsony és a nyuszi Hogyan tarts törpenyuszit?
Kedves Gazdi! A leírt tünetekből én 2 dologra gondolnék.Lehet a háttérben epilepszia, annak egy nem túl súlyos tünetekkel járó változata( kis rohamok). Másik dolog pedig esetlegesen porckorong probléma( discus hernia, discopathia). Mindenképp javasolnám, hogy hozzáértő állatorvos kollégával vizsgáltassák meg a kiskutyát és csak azután lehetne neki megfelelő gyógyszert adni, ha indokolt. Baráti Üdvözlettel, Dr. Fux Attila
Ez egyáltalán nem állatorvosi hanem környezetvédelmi kérdés. Mindenképpen óvnám attól önt és a környezetet hogy helyileg nem honos rovarokat bárhol szabadon engedjen ezzel lehetőséget teremtve a kialakult fauna megbomlására.