3101. Új-zélandi szagos madarak
A folyamatban lévő kutatások kimutatták, hogy az Új-Zélandon őshonos bagolypapagájnak annyira átható bűze van, hogy magára vonzza a ragadozók figyelmét.
A folyamatban lévő kutatások kimutatták, hogy az Új-Zélandon őshonos bagolypapagájnak annyira átható bűze van, hogy magára vonzza a ragadozók figyelmét.
Az örvös medve, vagy latinul az Ursus thibetanus egy közepes méretű, éles karmokkal rendelkező, fekete bundázatú medve. Mellkasán egy jellegzetes fehér-krém színű „V” betű található, melynek köszönhetően egyes térségekben holdmedvének is nevezik.
Fontos, hogy a póni vásárlásakor bizonyos dolgokra odafigyelj, főleg ha kezdő vagy. Mutatjuk, hogy mire!
Az a mondás, hogy „nincs pata, nincs ló” aláhúzza, hogy milyen fontos a ló egészsége szempontjából az erős és egészséges pata. A paták gondos ápolásával komoly problémákat előzhetünk meg.
A megnyúlt, elszakadt ínszalagok gyakori sérülésnek számítanak, főleg a versenylovak körében. A sikeres felépülés titka az, hogy a problémát időben felfedezzék.
A tejfogak mérete és száma és a majd kinövő maradandó fogak mérete és száma között nincs szoros összefüggés. Így csak akkor lehet megállapítani a maradandó fogak méretét, amikor lezajlott a teljes fogváltás. Szerintem bízzon meg a tenyésztőben és kössön vele egy szerződést vagy szóbeli megállapodást a kutyavásárláskor, főleg ha tenyésztési szándékkal veszi meg a kölyköt.
A császármetszést csak indokult esetben szoktunk elvégezni. Egy jól, szakszerűen elvégzett császármetszés után a kutya méhe rendesen regenerálódik és a következő tüzelésére újból képes lesz vehem kihordására. Általában 2-3 császármetszés végezhető el egy kutyán élete során.
A kutya nem egy fejhető állat. Így nem tűnik túl praktikusnak a gondolat. Elég nehéz lenne összeszedni egy "fagyasztható" mennyiséget. Elvileg biztos fagyasztható, csak a dolog értelmén még gondolkodunk egy kicsit. :)
Igen, segítheti, de azért túl sokat ne várjon tőle.
Nincs róla tudomásunk, hogy ilyesmit lehetne kapni. Létezik viszont "Bulldog enciklopédia" című könyv és ajánlom figyelmébe a Háziállat TV-t, ahol rengeteg kisfilm látható az angol bulldogokról.