3101. Új-zélandi szagos madarak
A folyamatban lévő kutatások kimutatták, hogy az Új-Zélandon őshonos bagolypapagájnak annyira átható bűze van, hogy magára vonzza a ragadozók figyelmét.
A folyamatban lévő kutatások kimutatták, hogy az Új-Zélandon őshonos bagolypapagájnak annyira átható bűze van, hogy magára vonzza a ragadozók figyelmét.
Az örvös medve, vagy latinul az Ursus thibetanus egy közepes méretű, éles karmokkal rendelkező, fekete bundázatú medve. Mellkasán egy jellegzetes fehér-krém színű „V” betű található, melynek köszönhetően egyes térségekben holdmedvének is nevezik.
Fontos, hogy a póni vásárlásakor bizonyos dolgokra odafigyelj, főleg ha kezdő vagy. Mutatjuk, hogy mire!
Az a mondás, hogy „nincs pata, nincs ló” aláhúzza, hogy milyen fontos a ló egészsége szempontjából az erős és egészséges pata. A paták gondos ápolásával komoly problémákat előzhetünk meg.
A megnyúlt, elszakadt ínszalagok gyakori sérülésnek számítanak, főleg a versenylovak körében. A sikeres felépülés titka az, hogy a problémát időben felfedezzék.
Sajnos, a bolhaellenes készítmények legtöbbje csak kb 10 hetes életkortól használható (ekkortól érik el azt a méretet, amikor már egyáltalán adagolni lehet a szert) a kölyköknél. Tudomásom szerint a Frontline SPRAY változata az egyetlen, ami a használati utasítás szerint már ennél fiatalabb korban is alkalmazható. De akár az is szóba jöhet, hogy a bolhákat egyesével fogdossák meg a cicákban. Macerás, de veszélytelen eljárás a cicákra nézve! :-)
Kedves Csöpi! Nem nagyon tudnék olyan betegséget mondani ami étvágytalansággal ne járna, vagy járhatna.. A kolléga által történt kezelés azonban bizonyára nem indokolja az étvágytalanságot. Mivel a kutyus eléri az 1 évet ilyenkor amúgy is csökken az elfogyasztott élelem mennyisége (nyilván nem drasztikusan), hiszen a felnőtté váló kutya táplálóanyag szükséglete csak az életfenntartásra korlátozódik, míg kölyökkorban kiegészül ez a növekedés, és a gyorsabb anyagcsere táplálékigényével is. A beköszönő meleg szintén visszavetheti az evési kedvet. A válogatósság egy - számomra - nem létező fogalom. Amennyiben kutyáját egy legalább prémium (tehát tényleg teljes értékű) táppal kívánja etetni, a következetesség mindig meghozza a gyümölcsét. Azaz, ha nem eszi meg, a következő etetésig nem kap semmit, majd újra a tápot. Mindezt addig csináljuk míg meg nem eszi. Természetesen, ha beteg az állatunk és azért nem eszik, az állatorvosi vizsgálat elengedhetetlen.
Ilyenkor általában a szokottnál is nagyobb gondot kell fordítani az állat és környezete higiéniai állapotára. A tartási hely gyakoribb takarítása, az állat bundájának rendszeres ápolása (fürdetés, kefélés, fésülés) indokolt. Szükség esetén (a nyári nagy melegre való tekintettel) szóba jöhet a nyírás is. A már kialakult sebeket ki kell tisztítani, az esetleges légyálcákat el kell távolítani. A sebek környékén mindenképpen érdemes a szőrt lenyírni. A sebeket naponta többször fertőtlenítőszerrel (pl. Betadine) kezelni kell. A gyógyulást hámosító kenőccsel (pl. Mikulitz-kenőcs) lehet siettetni. (A Mikulitz kenőcs esetében vigyázni kell, hogy ruhával, kárpittal ne érintkezzen, mert azokat véglegesen elszínezheti az ezüst-nitrát tartalom miatt, és lehetőleg az állat se nyalja le!) A legyek távol tartására olyan szerrel kell az állatot bepermetezni, ami az állatokra nézve veszélytelen (a háztartási légyirtó szerek - pl. Chemotox - erre NEM alkalmasak). Szóba jöhet pl. az "Insecticide 2000". Sajnos az ilyen típusú esetek kitartó, türelmes, rendszeres kezelést igényelnek. Szükség esetén keressék fel állatorvosukat.
Tisztelt Kérdező! Sajnos szabadságon voltam, ezért késett a válaszom! Az Apis D6-osból naponta 3x 2-3 golyót lehet ilyenkor adni. Kapható humán patikában, mert nincs különbség a humán és az állati szerek között. Fejni kíméletesen szabad a tőgyet, és lehet borogatni is, hogy hűtsük, ezzel is csökkentsük a gyulladást. A kiskutyák hasmenése lehet a tej minőségének megváltozásától is. Ha a kölykök általános állapota jó, nem gyengülnek le, élénkek, jó étvággyal szopnak, akkor be sem kell avatkozni. Azonban ha állapotuk láthatóan romlik, azonnal állatorvost kell hívni, mert nekik még igen kevés a tartalék energiájuk és egy súlyos hasmenéstől gyorsan le tudnak gyengülni!
Kedves Gazdi! Az anyamacskák előszeretettel fogyasztják el a született cicák magzatburkait, mert sok hasznos tápanyagot nyerhetnek belőle. A természetben ez teljesen általános. Valószínűleg ez a "hasznosítási ösztön" vezérelte az anyamacskát. Tisztelettel Dr. Szaniszló Ferenc