3116. Amit tudni érdemes a keleti szürkemókusról
A keleti szürkemókust (Sciurus carolinensis) először a XIX. század végén telepítették be Angliába, ahonnan azután rohamosan elterjedt az egész kontinensen.
A keleti szürkemókust (Sciurus carolinensis) először a XIX. század végén telepítették be Angliába, ahonnan azután rohamosan elterjedt az egész kontinensen.
Van valaki a házamban, aki kutyának álcázza magát. A neve Tuxcitto. Azért állítom azt, hogy nem egy közönséges kutya, mert olyan dolgokat talál ki és visz véghez, amelyek egy gondolkodó lénynek is a dicsőségére válnának. Az alábbi eset tökéletesen alátámasztja a fenti kijelentést. Megtudhatod milyen hasznos egy ilyen kutyus a ház körül, ha a környékeden mókusok is randalíroznak.
Ma már csupán négy folyamidelfinfaj él folyóban, tavakban és a trópusi Déli Félteke tölcsértorkolataiban. A folyamidelfint más néven édesvízi delfinnek nevezik, habár egyik faja sósvízű tölcsértorkolatban él, amely sósvízi folyamdelfinként ismert.
A pápaszemes medve, más nevén az andoki medve Dél-Amerikában honos, az Andok hegység környékén. Területe észak-nyugat Argentinától kezdve, Perun át, egészen Venezueláig és Braziliáig terjed.
Az amazonasi folyami delfin legfőbb fizikai jellemvonása a hosszú, vékony orr, az állkapocs mindkét részén sorakozó 24-34 darab kónikus fog (a delfinek általános jellemvonása), a gömbölyű fej, valamint a nyakcsontok rugalmassága.
Sajnos nem igazán értem, hogy mit vár egy ilyen internetes kérdezz-felelek tanácsadástól? Ha a macskájának a bajáról ennyiféle vizsgálat és kezelés után sem sikerült megállapítani, hogy mi lehet a tünetek oka, akkor nem hiszem, hogy itt bármi okosat ki lehetne találni. Ahhoz, hogy ez kiderülhessen, tovább kell vizsgálni olyan eljárásokkal, amelyekre eddig nem került sor. A kiindulópont talán az lehet, hogy az első alkalommal a bal első lábára sántított.
Konkrét fizikális vizsgálat nélkül nehéz ilyen sántaság esetekben tanácsot adni, ezért arra tudom bíztatni, keressen fel egy olyan állatorvos kollégát, aki ortopédiai kérdésekben esetleg nagyobb jártassággal rendelkezik. Az alábbi linken biztos talál lakhelyéhez közel praktizáló ilyen állatorvost: http://www.kisallatortopedia.hu/allatorvostagok
Ha ilyen makacs, nem gyógyuló sebről van szó, felmerül az autoimmun betegség, vagy daganat gyanúja. Előbbit egy vér laborvizsgálattal lehet igazolni, ANA (anti DNA) vizsgálatával, az utóbbi esetben kellene egy citológiai mintát venni az elváltozott területekről és azt megvizsgáltatni . A Budapesten és környékén működő állatorvosi laborok bármelyike meg tudja csinálni ezeket a vizsgálatokat. Állatorvosa biztosan le tudja venni a mintákat és beküldeni a laborba.
Elfelejtette megírni hogy az alsó fogak milyen irányba csúsztak el. Ha előre felé akkor valóban az állkapocsizület ficama áll fenn, amit se a veszettség se egy másik macskával történt verekedés nem képes előidézni. Ahhoz sokkal nagyobb erő behatása szükséges. Például egy autó,magasról való leesés - ez utóbbi esetben az állkapocs középen gyakran szétnyílik.Minden esetre egy állatorvosi vizsgálat talán nem ártana.
Kedves Zsolt! Nagyon sajnálatos az eset. A leírásból nem derült ki, hogy kapott-e védőoltásokat, milyet és hányszor. A biztos diagnózist csak boncolással lehetett volna tisztázni. Minden más csak találgatás lenne. Üdvözlettel és együttérzéssel Háziállat.hu