3131. Bűnhődjenek az állatkínzók!
Fél évi fogházbüntetésre ítélt egy állatkínzót a Fővárosi Bíróság szerdán, másodfokon, megváltoztatva az első fokú bíróság enyhébb ítéletét.
Fél évi fogházbüntetésre ítélt egy állatkínzót a Fővárosi Bíróság szerdán, másodfokon, megváltoztatva az első fokú bíróság enyhébb ítéletét.
Az ailurofilia a macskák iránti rajongást jelent. A macskák párnás orra olyan mintázatban barázdált, amelz egyedi, mint az emberek esetében az ujjlenyomat.
Skóciában egyszer már szükség volt a madár újratelepítésére, de az utóbbi években a siketfajd populáció ismét drasztikusan lecsökkent. A madarak védelmére vonatkozó intézkedéseket nemrég hozták meg.
A főnixmadár legendája évszázadok óta terjed az emberek körében. A következő cikkben ezeket a mitológiai teremtményeket szeretnénk bemutatni.
A galambokat már évezredekkel ezelőtt megszelídítették. Eleinte az isteneknek végzett szertartásokon áldozták fel, és a húsukért vagy háziállatként tenyésztették őket. A galambok gyakran szállítottak üzeneteket a harctérről, vagy egyik városból a másikba, hírvivők és hírhozók voltak a távol élő ismerősök számára, vagy tudósítók, sőt, előfordult, hogy haldoklóknak vitték el a megmentő orvosságot.
Kedves Gazdi! Előfordul időnként, hogy alkatilag ilyen soványak, de ez a ritka. Ki kéne vizsgáltatni, hogy nincs-e valamilyen emésztési problémája (pl. hasnyálmirigy enzim-termelési elégtelenség), vagy egyéb tipusú tápanyag-felszívódási zavara. Ehhez laboratóriumi vizsgálatok szükségesek. Tisztelettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Kedves Ilona, ajánljuk szíves fiygelmedbe a következő cikkeket az oldalról: Hogyan szoktassuk le a kutyát a rágásról? Mit egyen a kiskutya? Mit egyen a kutya? Kellemes böngészést!
Kedves Gazdi! Kutyájának táplálására jó minőségű, lehetőleg 100 % állati eredetű fehérjéből készült tápot javaslunk (ne legyen benne szója). Javasoljuk, hogy 1 éves koráig a napi adagot két részre elosztva adja. A táp ne legyen előtte egész nap, az etetési idő alatt legyen csak előtte. Mindig legyen a kutya előtt friss víz. Az általunk ajánlott tápok: Eukanuba, Royal Canin, Hill's. Üdvözlettel: a Rákosligeti Állatorvosi Rendelőintézet csapata
A szürke hullámos tojók viaszbőre az átlagtól meglehetősen eltérő színű, türkízkék, több, kevesebb csontszínű, vagy barna színezettel. Az első képen mintha a szaru alatt élősködő atkák tevékenységének a nyoma látszódna felpuhult, elhalt szarukéreggel. Egy Ivermectin, vagy más elősködő elleni spot on készítménnyel való kezelés szükséges lenne. A láb "rángatás" valószínűleg köszvény előjele. Javaslom multivitamin készítmények használatát, illetve fehérjeszegény étrendet. Pontos diagnózishoz állatorvost kellene felkeresni kivizsgálás céljából.
Kedves Kérdező! A macskák viselkedéstana egy elég bonyolult tudományág, rendkívül sok dolog befolyásolja az általuk mutatott magatartásformát. A kiszoktatás alapvetően meghatározhatja szokásaikat, melyek idővel akár változhatnak is, de sokszor tapasztaljuk, hogy berögzülnek ezek a dolgok. A hím állatnál mindenképp javasolnám az ivartalanítást és ha másképp nem megy, megszüntetném a bejárásukat a teraszra. Üdvözlettel, dr. Puskás Gábor.