3151. Ragadozók: a prérifarkas vagy kojot (Canis latrans)
A prérifarkas a kutyafélék családjába tartozó faj. A prérifarkas méretben és alakban megegyezik a középméretű collie kutyáéval, de a prérifarkas farka kerek és bozontos.
A prérifarkas a kutyafélék családjába tartozó faj. A prérifarkas méretben és alakban megegyezik a középméretű collie kutyáéval, de a prérifarkas farka kerek és bozontos.
Az év utolsó kiállítását láthattuk múlt hétvégén a Hungexpón. Aki különlegességre vágyott, az meg is kapta, a 3500 nevezett kutya közül mindenki megtalálta kedvencét.
Ha fontolgatod a juhtenyésztést, fontos ismerned a különböző juhfajtákat és ezek főbb jellemzőit. Ha úgy döntesz, hogy juhtenyésztéssel szeretnél foglalkozni, számos fajtából választhatsz, hiszen különböző méretű, színű és szőrzetű birkaváltozatok állnak rendelkezésedre.
Mindannyian azt szeretnénk hinni, hogy a szívtelen emberek azok akik megmérgezik a macskákat és más állatokat, nem tudjuk, hogy legtöbb esetben a háziállat tulajdonosok véletlenségből mérgezik meg a saját állataikat.
Képzeld el, hogy nem kell többet a macskaalom takarítással foglalkoznod és minden nap tiszta, higiénikus lesz cicusod illemhelye, és még a kedvenced is imádni fogja. Van ilyen, már megmutattuk, most lássuk a használók véleményeit!
Kedves Érdeklődő! Kamilla-teával nyugodtan moshatja a höri szemét, kis mennyiségben ezt akár meg is ihatja (vagy az áztatott virágzatot meg is eheti) hörcsöge, csak hasznára válhat. Az ilyen jellegű problémák messze nem jelentik a véget, az ő immunrendszerük is megfelelően működik, rövid életük nem ebből adódik. Aggodalomra nincs túl sok oka, mossa át a szemét - ha módjában áll - 3-4 óránként 3 napig. Ha még mindig összetapadna reggelre, folytassa a kezelést, amíg már nem tapad be reggelre a szeme 8de max egy hét!!!!). Ha nem lenne célravezető ez a kezelés, és egy hét elteltével sem akar helyre jönni a szeme, akkor menjen el a háziorvoshoz és kérjen tőle egy Ciloxan nevezetű emberi (vényköteles) szemcseppet. Ebből cseppentsen naponta 3x egyet a hörcsög szemébe, ne folytassa a kezelését 7 napnál tovább, általában már a 3. nap után nincs szükség további kezelésre. Úgy vélem a kamillás lemosás elegendő lesz, a gyógyszeres kezelést csupán a "minden kötél szakad" esetre javaslom, ne tegye ki felesleges gyógyszeres kezelésnek kedvencét. Ha nem gyógyul meg, akko rviszont irány az állatorvos!! Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta
A kérdésére nem igazán lehet így megfelelően válaszolni, mert egyrészt nem tudni, hogy a kolléga diagnózisa valóban helyes-e, nem tudjuk azt sem, hogy milyen súlyossági fokú az elváltozás, és nem tudjuk azt sem, vannak-e esetleg más bajai is (15 évesen már lehet sok minden). Ráadásul, én nem láttam, nem vizsgáltam a cicát. Így felépülési esélyekről az interneten át nehéz bármit is jósolni.
Sajnálatos eset! Amennyiben a kutya az elhullását követeően nem lett felboncoltatva, és nincs boncolási eredmény, akkor sajnos nem lehet megmondani, hogy pontosan hogyan halt meg... Együttérzéssel. Háziállat.hu
Ksdves Gazdi, sajnos nem tudjuk, hogy mi az amit Ön soknak tart, így csak általánosságban lehet válaszolni. A fokozott vízfogyasztással (polydipsia) és fokozott vizeletürítéssel (polyuria) járó kórképek száma jelentős. Túlzott vízfogyasztásról általában akkor beszélünk, ha az meghaladja a testtömeg-kilogrammonkénti 100 ml-t, a túlzott vizeletürítés határa pedig kilogrammonként napi 50 ml. Fontos hangsúlyozni, hogy nem feltétlenül betegség miatt iszik többet, illetve ürít többet kutyánk. Izgalomban, stresszes állapotban, akár ivarzáskor megnőhet a vízfogyasztás és a vizeletürítés. Bizonyos gyógyszerek szedésekor (szteroid készítmények, vízhajtók) szintén ezt tapasztalhatjuk. Számos betegség van azonban, amelyeknek a polydipsia és a polyuria a két legfőbb tünete. Ilyen lehet egy májbetegség, az idült veseelégtelenség (idős kutyáknál - tehát ez Önöknél gyakorlatilag kizárva), cukorbetegség, pajzsmirigy- vagy mellékvesekéreg betegsége, nőstény kutyánál a gennyes méhgyulladás is. Ha aggódik, érdemes felkeresni az állatorvosukat.
Kedves Gazdi! Ha a kutyus más idegen dolgot nem eszik, akkor ez csak rossz szokás, vagy figyelem felhívás. Ha azonban rendellenessé válik az étvágya (csak ezt akar enni) akkor érdemes egy vérvétellel a pajzsmirigy hormonszintet meghatározni. Tehát a legjobb, ha mihamarabb felkeresi állatorvosát. ha kiderül, hogy nem betegség, csak rossz szokás. Akkor erről leszoktatni neveléssel lehet. Egyrészt csökkenteni a lehetőségét, hogy hozzáférjen a papírhoz/zsebkendőkhöz, másrészt amikor rajtakapják, akkor erősen le kell szidni, esetleg valamilyen kellemetlen ízű dolgot a szájába nyomni (pl. pirospaprika krém, fogkrém). Ezt következetesen ismételve leszoktatható erről.