3186. Énekesmadarak: a fenyőcsíz (Carduelis pinus), a mozgékony madárka
A fenyőcsíz (Carduelis pinus) a verébalakúak (Passeriformes) rendjébe és a pintyfélék (Fringillidae) családjába tartozó madárfaj.
A fenyőcsíz (Carduelis pinus) a verébalakúak (Passeriformes) rendjébe és a pintyfélék (Fringillidae) családjába tartozó madárfaj.
Egy lelkes szervezet keresett meg minket, hogy segítsünk minél több emberhez eljuttatni a kezdeményezésüket. Mivel remek ötletnek tartjuk, ajánljuk figyelmetekbe!
Az elmúlt években újra megtaláltam a karácsonyi békémet, melyet a felgyorsult világban, az intenzív és elvárásokat támasztó reklámok nyomása alatt, a bevásárló központok zsibongó tömegében, az ideges és sokszor a feszültség miatt agresszív lökdösődésben elveszettnek hittem.
Óva intettek a felelőtlen karácsonyi ajándékozásoktól a Pedigree Örökbefogadási Program kampányzáróján.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) már a nyár végén felhívta a figyelmet arra, hogy az ide szokatlan időjárás felborította a madarak – köztük elsősorban a gólyák – bioritmusát és ez szokatlan magatartásformákhoz vezetett.
Kedves Gazdi! Természetesen adhat, és nem fertőző a másikra nézve, ha végbélgyulladás és nem bélgyulladás. Mert akkor igen! Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Kedves Gazdi, a kutya nevelésében nagyon fontos a pozitív megerősítés, figyelje az ebet, kapja el, amikor jó helyre végzi a dolgát és jutalmazza meg! Amikor nem a megfelelő helyre végzi el a dolgát, mondjon neki annyit, hogy "NEM". A kutya a rövid és velős (minél kevesebb szótagból álló) szavakat sokkal hamarabb megérti, mint azt, hogy "csúnya kutya, nem jó helyre pisiltél". Ez túl hosszú. Sokat segíthetnek a kutya nevelésében a következő cikkek is. Kellemes olvasgatást és sok sikert a betanításhoz!
A dudor valószínűleg egy kisebb köldöksérv lehet, de ezt csak a cica megvizsgálása után lehet eldönteni pontosan. Védőoltások, féregtelenítés miatt amúgy is ajánlott felkeresni állatorvost, ő majd megnézi ezt is.
A kérdésben szereplő elváltozás leírása nem terjed ki minden részletre, ezért csak feltételezni tudom, hogy egy korábbi, másodlagosan gyógyult sérülésből eredő hegről van szó.
Ezt nevezzük tojásvisszatartásnak (Túl idős vagy túl fiatal madaranál a leggyakoribb).Ilyen esetben gyógyszeres kezelés szükséges és ha az nem válik be, (mert ez is előfordulhat), akkor műtét szükséges. Mindenképpen állatorvosi ellátás szükséges, nem tűr halasztást!