3186. Énekesmadarak: a fenyőcsíz (Carduelis pinus), a mozgékony madárka
A fenyőcsíz (Carduelis pinus) a verébalakúak (Passeriformes) rendjébe és a pintyfélék (Fringillidae) családjába tartozó madárfaj.
A fenyőcsíz (Carduelis pinus) a verébalakúak (Passeriformes) rendjébe és a pintyfélék (Fringillidae) családjába tartozó madárfaj.
Egy lelkes szervezet keresett meg minket, hogy segítsünk minél több emberhez eljuttatni a kezdeményezésüket. Mivel remek ötletnek tartjuk, ajánljuk figyelmetekbe!
Az elmúlt években újra megtaláltam a karácsonyi békémet, melyet a felgyorsult világban, az intenzív és elvárásokat támasztó reklámok nyomása alatt, a bevásárló központok zsibongó tömegében, az ideges és sokszor a feszültség miatt agresszív lökdösődésben elveszettnek hittem.
Óva intettek a felelőtlen karácsonyi ajándékozásoktól a Pedigree Örökbefogadási Program kampányzáróján.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) már a nyár végén felhívta a figyelmet arra, hogy az ide szokatlan időjárás felborította a madarak – köztük elsősorban a gólyák – bioritmusát és ez szokatlan magatartásformákhoz vezetett.
Nem tudom, hogy mi lehet a probléma, legfeljebb ötletem van, hogy ez mi lehet. Ami nekem eszembe jut, az a végbél előesés. Ez gyakori a hasmenéses állapotokhoz társultan, az állandó erőlködés miatt. Minél hamarabb irány egy állatorvos!
Kedves Gazdi! Ha rutin vizsgálatokkal nem lehet kideríteni az okot, akkor el kell végeztetni egy gastroszkópiás gyomortükrözést, esetleg egy kontrasztos röntgenfelvételt kell készíttetni. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Amerikai staffordshire jellegű a kutya, de hogy fajtatiszta-e, azt a képek alapján nem tudom és nem is állíthatom. Ebtenyésztők véleményét kellene kérnie és esetleg egy tenyész szemlére elvinni, ahol pontosabban meg tudják állapítani a fajtatisztaságot.
Kedves Balogh Viktória ! A Golden Retriever egy vadász kutya, ösztönrendszerének megfelelőn, a genetikailag örökölt viselkedési minták alapján normálisan, korának megfelelően viselkedik. Az egy más kérdés, hogy a jelenleg élő Golden Retriever-et „társállatként” vagy nem vadászati céllal tarják az embertársai. Igen, nem az éhségérzet miatt vadászik, ha nem a játékos vadászösztöne miatt. Ez nem állatorvosi téma, nem betegség. Az esetleges betegséggel járó fertőzés veszélye közel nem akkora, mint azt Ön gondolja. (Kullancs, bolha vagy más parazita fertőzés esélye valóban van, de ezt másik több tucat helyről ugyan akkora eséllyel elkaphatja.) Létezik egy un. „anti vadász tréning program” ami valójában arra irányul, hogy a túlzott, vagy az embertársak által nem kívánatos viselkedést csökkenti. Ez 3-5 alkalom után hoz látható eredményt.
A szeptember már a nappalok rövidülésével jár- ez megviseli a nyuszikat- jöna tél ezt érzik is- ilyenkor minden nyuszi lassabb egy kicsit és változhat a viselkedése és az étrendje is- ha néhány hét múlva sem tapasztalsz változást akkor vidd orvoshoz...