3186. Énekesmadarak: a fenyőcsíz (Carduelis pinus), a mozgékony madárka
A fenyőcsíz (Carduelis pinus) a verébalakúak (Passeriformes) rendjébe és a pintyfélék (Fringillidae) családjába tartozó madárfaj.
A fenyőcsíz (Carduelis pinus) a verébalakúak (Passeriformes) rendjébe és a pintyfélék (Fringillidae) családjába tartozó madárfaj.
Egy lelkes szervezet keresett meg minket, hogy segítsünk minél több emberhez eljuttatni a kezdeményezésüket. Mivel remek ötletnek tartjuk, ajánljuk figyelmetekbe!
Az elmúlt években újra megtaláltam a karácsonyi békémet, melyet a felgyorsult világban, az intenzív és elvárásokat támasztó reklámok nyomása alatt, a bevásárló központok zsibongó tömegében, az ideges és sokszor a feszültség miatt agresszív lökdösődésben elveszettnek hittem.
Óva intettek a felelőtlen karácsonyi ajándékozásoktól a Pedigree Örökbefogadási Program kampányzáróján.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) már a nyár végén felhívta a figyelmet arra, hogy az ide szokatlan időjárás felborította a madarak – köztük elsősorban a gólyák – bioritmusát és ez szokatlan magatartásformákhoz vezetett.
Kedves Gazdi! A hagyományos állatorvosi kezelés mellett segítséget jelenthetnek még az ún. alternatív gyógymódok. Egy ilyen súlyos fokú allergia kezelése azonban szelíd módszerekkel, - mint amilyen például a homeopátia -, nagyon összetett feladat, és mindenképpen egyedi kezelést igényel. Igen sok tényezőt kell figyelembe venni ahhoz, hogy ténylegesen hatásos gyógymódban részesülhessen kis kedvence. Ehhez egy személyes találkozásra is szükség van, ahol a fizikális vizsgálat mellett lényeges, hogy megismerjem a kutyus pontos tüneteit, az előzményeket, a körülményeket, hogy mi javít, mi ront az állapotán, és még a pszichés – lelki beállítottságát is. Ezen információk segítségével lehet azután a kutyus számára egyedileg összeállítani a legmegfelelőbb komplex kezelést a mielőbbi gyógyulása érdekében. Az elérhető eredmény azonban attól függ, hogy mennyi tartaléka van még az állat szervezetének az öngyógyító folyamatok beindításához! Részletesebben itt olvashat e terápiáról: http://www.kimintvet.hu/szelid/szelid_homeo/homeop.html#deszenzi Ha szeretne homeopátiás segítséget kedvence számára, vagy további kérdései lennének, kérem, hívjon: 06 (20) 928-4425. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos info@kimintvet.hu
Tudni kéne, hogy a évét is kivették-e? Hanem lehet kideríteni,akkor ultrahangos vizsgálatra lenne szükség. Mindenképpen vigye olyan helyre, ahol alaposan meg tudják őt vizsgálni!
Mivel a vedlési folyamat immungyengítő, stresszes időszak, így összetettebb vitamin komplex javasolt. Ezek igen jó összetételben találhatók a különféle gyártók kifejezetten vedlést elősegítő készítményeibe. A Hema cég például igen változatos készítménypalettával rendelkezik, így tollképződés elősegítésére ajánlható a Hemavit Gold FEDER. De sok más cég terméke is könnyen elérhető, akár az interneten keresztül is.
Kedves Gazdi! Ezt a problémát okozhatja férgesség, azonban ha féreghajtás után sincs javulás (1- max 2 hét), alapos belgyógyászati kivizsgálás javasolt (fizikális vizsgálat, vérlabor, ultrahang)!
kedves Olvasónk, nem biztos, hogy jó ötlet volt egy ilyen kutya mellé még egy kutyát beszerezni. Nem írja, hogy milyen neműek illetve ivartalanítottak-e, ill. mennyi idősek. ez is számít, ha ellenkező neműek kisebb a baj, de mindenképp ajánlott mindkettő ivartalanítása. ha két kan, nagy verekedések lehetnek. Két kutya összeszoktatásáról bővebben itt olvashat >>