3186. Énekesmadarak: a fenyőcsíz (Carduelis pinus), a mozgékony madárka
A fenyőcsíz (Carduelis pinus) a verébalakúak (Passeriformes) rendjébe és a pintyfélék (Fringillidae) családjába tartozó madárfaj.
A fenyőcsíz (Carduelis pinus) a verébalakúak (Passeriformes) rendjébe és a pintyfélék (Fringillidae) családjába tartozó madárfaj.
Egy lelkes szervezet keresett meg minket, hogy segítsünk minél több emberhez eljuttatni a kezdeményezésüket. Mivel remek ötletnek tartjuk, ajánljuk figyelmetekbe!
Az elmúlt években újra megtaláltam a karácsonyi békémet, melyet a felgyorsult világban, az intenzív és elvárásokat támasztó reklámok nyomása alatt, a bevásárló központok zsibongó tömegében, az ideges és sokszor a feszültség miatt agresszív lökdösődésben elveszettnek hittem.
Óva intettek a felelőtlen karácsonyi ajándékozásoktól a Pedigree Örökbefogadási Program kampányzáróján.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) már a nyár végén felhívta a figyelmet arra, hogy az ide szokatlan időjárás felborította a madarak – köztük elsősorban a gólyák – bioritmusát és ez szokatlan magatartásformákhoz vezetett.
Szerintem szépen vissza fog nőni. Addig is érdemes odafigyelni, hogy rendesen táplálkozik-e!
Szerintem mindent megkapott rendesen. A Nobivac Lepto csak a hígítószer matricája, ott van mellette a Nobivac DHP is valahol. Szóval aggodalomra semmi ok, az ország összes állatorvosa, aki vállalja görények ellátását, tisztában van azzal, hogyan kell ellátni ezeket az állatkákat. Ha mégis aggódik, kérdezze meg bátran állatorvosát.
A tej is szerves, kémiai értelemben. Ha a szilárd táplálékra gondol, akkor azt már egész korán, akár 3-4 hetes kortól is fel lehet nekik kínálni (persze eleinte cicatejpótlóval vagy vízzel pépesítve) és szép fokozatosan rá fognak kapni. Főleg, ha majd már nem engedik szopni őket az anyjuktól. Ezt az elválasztást is fokozatosan célszerű végrehajtani, szerintem kb. 6 hetes kortól és így az egyik csökkentésével növelhető a másik táplálkozásban betöltött helye.
Nedves, friss fűtől tényleg könnyen felfúvódnak és ennek gyakran tragikus a következménye. A férgek szerintem légynyüvek, valószínűleg az elpusztult állatkát letámadták a legyek és "beköpték".
Lehetséges, hogy újra tüzel. A hormoninjekciók hatása más és más lehet egyedtől is függően. Akár előrébb is lehetne hozni az ivartalanítást... és akkor megszűnik a "tortúra" :).