3186. Énekesmadarak: a fenyőcsíz (Carduelis pinus), a mozgékony madárka
A fenyőcsíz (Carduelis pinus) a verébalakúak (Passeriformes) rendjébe és a pintyfélék (Fringillidae) családjába tartozó madárfaj.
A fenyőcsíz (Carduelis pinus) a verébalakúak (Passeriformes) rendjébe és a pintyfélék (Fringillidae) családjába tartozó madárfaj.
Egy lelkes szervezet keresett meg minket, hogy segítsünk minél több emberhez eljuttatni a kezdeményezésüket. Mivel remek ötletnek tartjuk, ajánljuk figyelmetekbe!
Az elmúlt években újra megtaláltam a karácsonyi békémet, melyet a felgyorsult világban, az intenzív és elvárásokat támasztó reklámok nyomása alatt, a bevásárló központok zsibongó tömegében, az ideges és sokszor a feszültség miatt agresszív lökdösődésben elveszettnek hittem.
Óva intettek a felelőtlen karácsonyi ajándékozásoktól a Pedigree Örökbefogadási Program kampányzáróján.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) már a nyár végén felhívta a figyelmet arra, hogy az ide szokatlan időjárás felborította a madarak – köztük elsősorban a gólyák – bioritmusát és ez szokatlan magatartásformákhoz vezetett.
Az ultrahangos riasztók nem zavarják a kutyákat és macskákat, de természetesen lehet egyéni érzékenység, aminek következtében az állat viselkedése megváltozhat.
A folyadék fogyasztás és rágcsálás mind azon múlik, mit eszik az egér. Ha pl. lédús gyümölcsöket vagy zöldségeket fogyaszt nagy arányban, akkor nem feltétlenül kell mellé folyadékot innia. Ha inkább szárazabb eleséget kedveli az állat, és e mellett nem iszik, akkor a vizét kell valamivel ízesíteni, pl. cukormentes gyümölcslé, hogy kedvet kapjon inni. Rágcsálás gyanánt rágófával, magvakkal lehet kínálni.
A csincsilláknál a vemhességi idő nagyon hosszú, 110-114 nap. A párzást követő hónapban ultrahangos vizsgálattal meg lehet állapítani a vemhességet, de ultrahang nélkül a nőstény állat súlygyarapodása utal a fogantatásra.
Sajnos a nyusziknál mindig ezeket a tüneteket tapasztaljuk, ha bármilyen betegségük van. Az ok ezerféle lehet, ezért csak egy alapos vizsgálat után tudnánk pontos diagnózist mondani. Ha megteheti, kérem, hozza el az állatot, és személyesen már többet tudunk mondani.
A probléma nem tűnik súlyosnak. Valószínűleg csak rándulás történt, ami magától is a meggyógyulhat, de ha a fájdalom 1-2 napon belül nem szűnik meg, akkor mindenféleképpen hozza el vizsgálatra!