3186. Énekesmadarak: a fenyőcsíz (Carduelis pinus), a mozgékony madárka
A fenyőcsíz (Carduelis pinus) a verébalakúak (Passeriformes) rendjébe és a pintyfélék (Fringillidae) családjába tartozó madárfaj.
A fenyőcsíz (Carduelis pinus) a verébalakúak (Passeriformes) rendjébe és a pintyfélék (Fringillidae) családjába tartozó madárfaj.
Egy lelkes szervezet keresett meg minket, hogy segítsünk minél több emberhez eljuttatni a kezdeményezésüket. Mivel remek ötletnek tartjuk, ajánljuk figyelmetekbe!
Az elmúlt években újra megtaláltam a karácsonyi békémet, melyet a felgyorsult világban, az intenzív és elvárásokat támasztó reklámok nyomása alatt, a bevásárló központok zsibongó tömegében, az ideges és sokszor a feszültség miatt agresszív lökdösődésben elveszettnek hittem.
Óva intettek a felelőtlen karácsonyi ajándékozásoktól a Pedigree Örökbefogadási Program kampányzáróján.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) már a nyár végén felhívta a figyelmet arra, hogy az ide szokatlan időjárás felborította a madarak – köztük elsősorban a gólyák – bioritmusát és ez szokatlan magatartásformákhoz vezetett.
Attól függően,hogy mennyi kölyke lett,mennyire tágult ki a méhe,különböző ideig tarthat a tisztulás. A hüvelyből folyó előbb véres,majd később zöldes váladék egy hónapig is ürülhet,de többnyire napok alatt elmúlik.
Kedves Noémi! Kiskutyád szemében tudatosítanod kell, hogy te vagy a falkavezér, nem pedig ő! Javasoljuk, hogy olvasd el cikksorozatunkat, melynek címe: "Hogyan legyek falkavezér", ezen a héten jelent meg az első cikk, és hetente folytatjuk! Üdvözlettel: Háziállat Magazin
Az állatorvos véleményére hallgasson, aki megvizsgálta. Biztos sokkal több tapasztalata van a műtétek sikerességéről és ő látta személyesen.
Tisztelt Érdeklődő! A nyuszik általában véve nagyon kíváncsiak és rendelkeznek némi mozgásigénnyel is. Ha ezt nem tudják eléggé kielégíteni, igyekeznek lehetőséget találni a szabadulásra. Ha a sok sikertelen próbálkozás után valamelyik út sikerrel jár,azt hamar megtanulják. így ha ki tudott szabadulni egyszer a ketrec átugrásával,később is megpróbálja. Egyedüli megoldás a ketrec lefedése.
Nem jó ötlet! A terhes anya, újszülött gyerek és a macska ügyében több a babona és a tévhit mint a jelen tudományos ismeretek szerinti valóság. Ezek mögött a ´toxoplasmosis´ nevű fertőző betegség van, amit egy a macskát hordozójának használó parazita terjeszthet. Normál körülmények között emberre és állatra egyaránt veszélytelen, - kivétel ha az embert az első fertőzés pont a terhesség ideje alatt éri !!! A fertőzést akár az ember, akár a macska, csak is egyetlen egyszer kaphatja el, mert ezt követően teljes mértékben immunissá válik. A fogamzásképes korú nők 40 %-a már korábban, észrevétlenül átesett a fertőzésen, és jelenleg a terhes nők 0,2 % kapja el a fertőzést a terhesség ideje alatt. A macskától egy vérvétel és annak analízise 100 % biztonsággal választ adhat arra, hogy volt már ilyen fertőzése vagy nem. (Az emberi vér analízise az emberről, úgy szintén !) Amennyiben a macska vérében nincsenek az immunitást jelző antitestek, akkor sem indokolt az elvitele, ugyan is az esetleges fertőzés egyetlen útja, hogy a macska szervezetét a parazita tojásai az ürülékén keresztül hagyják el és ebből kerülhetnek át az emberre. Amennyiben nem Ön tisztítja az almot, vagy gumikesztyűt használ és az alomban nem szárad ki az ürülék, akkor gyakorlatilag a parazita tojások nem jutnak el az Ön szervezetébe és nem kapja el 9 hónap alatt sem a fertőzést