3186. Énekesmadarak: a fenyőcsíz (Carduelis pinus), a mozgékony madárka
A fenyőcsíz (Carduelis pinus) a verébalakúak (Passeriformes) rendjébe és a pintyfélék (Fringillidae) családjába tartozó madárfaj.
A fenyőcsíz (Carduelis pinus) a verébalakúak (Passeriformes) rendjébe és a pintyfélék (Fringillidae) családjába tartozó madárfaj.
Egy lelkes szervezet keresett meg minket, hogy segítsünk minél több emberhez eljuttatni a kezdeményezésüket. Mivel remek ötletnek tartjuk, ajánljuk figyelmetekbe!
Az elmúlt években újra megtaláltam a karácsonyi békémet, melyet a felgyorsult világban, az intenzív és elvárásokat támasztó reklámok nyomása alatt, a bevásárló központok zsibongó tömegében, az ideges és sokszor a feszültség miatt agresszív lökdösődésben elveszettnek hittem.
Óva intettek a felelőtlen karácsonyi ajándékozásoktól a Pedigree Örökbefogadási Program kampányzáróján.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) már a nyár végén felhívta a figyelmet arra, hogy az ide szokatlan időjárás felborította a madarak – köztük elsősorban a gólyák – bioritmusát és ez szokatlan magatartásformákhoz vezetett.
Két éves életkorban ez a helyzet valóban nem normális, és biztosan meg van az oka is, csak meg kellene találni. Azt javaslom, keressenek fel másik állatorvost, másik rendelőt, hátha ott sikeresebb lesz a diagnosztikai nyomozás. (Egy-egy lelet értelmezésekor gyakran előfordul, hogy a számszerű eredményeket másik állatorvos egészen másként értelmezi. Ami másnak normális, az neki már nem biztos, hogy az. Másrészt a sem teljesen mindegy, hogy pl. egy ultrahangos vizsgálatot ki, hol, milyen berendezéssel, és főleg milyen tapasztalatokkal végez el.)
Kérlek olvasd el a "Meddig él a ló? Fogas kérdés!" c. cikkünket, ez segíthet a kor megállapításában!
Mind a két tünet a kutya előző életszakaszában gyakorolt életformájából ered. A kutyát célirányosan provokálni kell arra, hogy tetten érhető legyen és a 4TAPPANCS által alkalmazott MFOJ (Megszakítás - Figyelemfelkeltés - Orientáció - Jutalom) szisztéma alkalmazásával fokozatosan leszoktatható a lopkodásról. A rágás és ürülék evés valószínűleg valamilyen ásványi anyag vagy vitamin hiányából ered. A "teljes értékű" felirat a táp csomagolásán nem sokat jelent ebből a szempontból. Kiegtészítés: (Háziállat Magazin) A prémium tápok tartalmaznak vitaminokat és ásványi anyagokat is, az alacsonyabb árú és minőségű, bármely élelmiszerboltban kapható tápok mellé külön vitaminkészítmény adása javasolt.
Teljesen jó megoldás a teknőspáncél tisztán tartására egy puha körömkefe / fogkefe használata. Nemcsak a félig levedlett szarulemezek távolíthatók el így, hanem a páncélra rakodott alga illetve kosz is. 4-5 hónapos korban elméletileg elegendő a másnaponkénti etetés is. Sokkal fontosabb szempont, hogy mekkora mennyiséget kapnak egy etetés során a kis teknősök. Javasolt többször kevesebbet adni nekik, mintsem ritkán sokat. Négynapi távollétet minden nehézség nélkül kibírnak a kis teknősök, de előre eleséget (még szárazat sem) nem jó beszórni, ugyanis ez erősen szennyezi a teknős vizét (a hínár nyugodtan maradhat).
A kutyának nem játékra van szüksége, ha nem a gazdi közelségére. Klasszikus egyedülmaradási / szeparációs probléma. Meg kell tanítani az egyedül maradásra és az egyedüllétet jobban elviselhetővé tenni a kutya számára. A tünet csökkentésének és megszüntetésénel lehetőségei: • egyedülmaradási tréning • fajnak megfelelő tartási körülmények • szellemi és fizikai igények kielégítése • terület leszűkítése • interaktív kutyajáték • étel eldugása • Bach-virág terápia