3186. Énekesmadarak: a fenyőcsíz (Carduelis pinus), a mozgékony madárka
A fenyőcsíz (Carduelis pinus) a verébalakúak (Passeriformes) rendjébe és a pintyfélék (Fringillidae) családjába tartozó madárfaj.
A fenyőcsíz (Carduelis pinus) a verébalakúak (Passeriformes) rendjébe és a pintyfélék (Fringillidae) családjába tartozó madárfaj.
Egy lelkes szervezet keresett meg minket, hogy segítsünk minél több emberhez eljuttatni a kezdeményezésüket. Mivel remek ötletnek tartjuk, ajánljuk figyelmetekbe!
Az elmúlt években újra megtaláltam a karácsonyi békémet, melyet a felgyorsult világban, az intenzív és elvárásokat támasztó reklámok nyomása alatt, a bevásárló központok zsibongó tömegében, az ideges és sokszor a feszültség miatt agresszív lökdösődésben elveszettnek hittem.
Óva intettek a felelőtlen karácsonyi ajándékozásoktól a Pedigree Örökbefogadási Program kampányzáróján.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) már a nyár végén felhívta a figyelmet arra, hogy az ide szokatlan időjárás felborította a madarak – köztük elsősorban a gólyák – bioritmusát és ez szokatlan magatartásformákhoz vezetett.
Azt sem könnyű megmondani, hogy Ön mit tegyen, meg azt sem, hogy mit tegyen a párja. Minden esetre a helyzeten elsősorban a párja tudna változtatni: • etesse a kutyát • játszon a kutyával • vigye el sétálni a kutyát, stb. A hasonló problémák megoldásakor mindig arra törekedtem a tréningek során, hogy a kutya kötődése az iránt akit elfogadott - valamennyit enyhüljön. Akit meg nem fogadott el, ott fokozatosan fölépüljön egyrészt egy kötődési/függőségi viszony, másrészt egy pozitív élményekből álló kommunikáció. 4-6 tréning óra alatt lehet látványos eredményt elérni, amelynek előfeltétele, hogy az adott fél (jelen esetben az Ön párja) is maximálisan akarjon közreműködni és partner legyen a tréningek során.
Kifejezetten nyúlnak kullancs ellen törzskönyvezett szer nincs, így mivel nyulakra nem vizsgálták be, lehet kockázata. Leggyakrabban ezeket a hatóanyagú készítményeket használják: imidakloprid+ moxidectin spot on , illetve a selamektin spot on . Ezeket a nyuszi tarkójára kell csepegtetni,úgy hogy közvetlenül a bőrére menjen. A hatóanyagok a bőr felszínéről szívódnak fel. Ezeket a készítményeket állatpatikában, vagy állatorvosnál tudja megvásárolni.
Egy bőrgyógyászati megbetegedésnek nagyon sok oka lehet, ennek felderítéséhez állatorvosi vizsgálat szükséges. Javaslom, vigye el cicáját állatorvosához. Dr. Lévai Péter Lőrinci Állatorvosi Rendelő és Kutyakozmetika www.kisallatdoki.hu
Kedves Állatbarát! Lehet, hogy a nyuszit megcsípte egy szúnyog vagy más rovar, ennek következtében gyulladás lépett fel, ami miatt kialakulhatott a dudor. Feltételezhető, hogy sérülés, amelyet ugrás közben szerezhetett. Ha nem múlik el, érdemes megmutatni állatorvosnak. Üdvözlettel: dr. Varga József
Kedves Állatbarát! Atkásodás vagy allergia is okozhatja ezeket a tüneteket. Érdemes lecserélni a forgácsot szénára, hátha arra érzékeny. Ha nem csillapodnak ezután a tünetek, akkor kedvence állatorvosi segítségre szorul. Üdvözlettel: dr. Varga József